Interstellar (2014)

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Interstellar (2014)

Мнение epedosпреди 2 години

Контакт снощи го дръпнах и мисля днес или утре да го гледам. Имам спомени, че съм го гледал преди 10-15гм, но не си спомням абсолютно нищо.
Одисеята също мисля да си я припомня, макар че преди 3 години като я гледах умирах и се прераждах от мудния пейсинг. Сега се надявам да ми влезе по-добре. Но се съмнявам.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 2 години

Мдам и аз го гледах, не с много хубаво качество, но ... така или иначе, не беше нещо особенно, но все пак бива за гледане особенно за жадни на комисчески тематики нърдове, са съжаление идей, дори като теория , че ако човечеството остане само с адам и ева и ще оцелее, няма как да намерят място в практиката, било то на планета, на която няма алиен лайв да ги хапне за закуска ( до колкото знам и с 10 и 100 адам и еви расата ни ще умре, камо ли само с 2ма). Ако на някой му се гледа нещо по темата, може да скокне на новия сериал Стотимата (the 100), 2ри сезон върви в момента.
Парадоксите с пътуване във времето, много вземат да се използва в последно време, тъй като никой на практика не може да докаже нищо в моментаи си ги въртят като лукуми във филмите и сериалите, щом учените не могат да докажат нищо, какво остава за обикновения зрител. Същата работа имаме и в новия филм по Р.Хайнлайн за парадоксите във времето, но пък поне тук можем да кажем писан е 58-9 година ...
Иначе, хубаво че са се помъчили по реален да го направят откъм quantom physics... whatever... :)

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

epedos написа:Контакт снощи го дръпнах и мисля днес или утре да го гледам. Имам спомени, че съм го гледал преди 10-15гм, но не си спомням абсолютно нищо.
Одисеята също мисля да си я припомня, макар че преди 3 години като я гледах умирах и се прераждах от мудния пейсинг. Сега се надявам да ми влезе по-добре. Но се съмнявам.
Contact поне 4 пъти съм ог гледал, не умира филма, последно преди година и половина 2... За Одисеята, защо не изчакаш новия филм да излезе първо...

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 2 години

Одисеята ще я преиздават, да, но не знам кога точно ще излезе. Абсолютно задължителен филм не само за нърдове. Визуално не може да му дадеш че е правен преди 40тина години. А и е правен горе долу в периода на Войаджърите, които за мен си остават едно от най-големите човешки постижения евър. Наистина много изпипан. Но както и Контакт страда от много бавен пейсинг, което липсва при Интерстелар. Концепциите им инак са много абстрактни и дестилирани, което на мен доста ми допада и много приятно отлежават в съзнанието ми вече години наред. Aeon Flux също не е за изпускане. Само десет пълни епизода са по 20 минутки, но засягат много интересни теми и майндфъка е брутален.

А Интерстелар мислите ли, че ще има втора част? Анчето Хатъуей горката сама ще ги мъти тия варели с яйцеклетки. Което, апропо, е доста голям плотхол. Ако те наистина разчитаха на този план (да отебат останалите и да почнат нова колония), един робот, няколко коча и само една жена ми се струва много рисково. А тя щеше и да умре при първото кацане там с вълните. Тогава тия айцеклетки щяха да ги правят на хайвер...

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 2 години

Чшшш Контакт е класа ве, а книгата е даже по-добра. Само ме дразни прокарването на някакви религиозни идеи, но филма е чук. И режисура, игра и т.н.
Dementius написа:А Интерстелар мислите ли, че ще има втора част?
Силно се надявам да има и дано тоя път братята Нолан да нямат нищо общо с нея.

edit. Нито пък Цимер
PC mustard race

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Никой не говори с лошо към Contact и Space Odyssey :)

Към dementius, мисълта ми беше, тъй като ги е гледал епедоса преди време, и 2та, да изчака да НАБЛИЖИ ПРОДЪЛЖЕНИЕТО, на одисеята, защото ще е 3та част, да ги гледа поне в близко време един от друг.. все пак са трудни мудни филми... А за интерстеллар, както писах и в другата тема, това е кратък разказ разтъкнат с лукуми за да е интерестно на зрителя, няма лошо.. няма как и за какво да има 2ра част :)

Иначе браво на Нолан брадърс, за разтъкнатия добре лукум и визуално :), щото такива разкази съм писал преди десетилетия, даже имам един абсолютно на същата тематика, и е даже е повлиян от Хайнлайн... а новия му филм* и той е с подобна идея т.е моя разказ е идея Интерстелар, а на Хайнлайн филма е с тайм травъл парадокс, който и интерстеллар има, а моя само загатва за нещо подобно. Остава и аз да го направя на филм на който му се чете, само дето не си падам по лукуми, май ще трябва да викна Нолан и сие...

Мдам, съгласен cain за религиозните идей и то не само в Контакт..

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Не ставайте смешни. Няма да има продължение. И кой и защо би го гледал на компа, втф?

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 години

Връщам се от imax. Изпразних се аз лично. Много верни неща е написал и Кайн, окей, пак се изпразних. Някакво по-умерено обективно мнение утре. Ако ми се занимава.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ма ти чак сега ли?!

Отговори