Alien

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Кой е последният филм, който сте гледали и как се класира...

Мнение DETONATOR-Mпреди 5 месеца

Alien: Covenant
Напуснах обиден киното.
То бива такова неуважение към обикновеният зрител, ама такава гавра с феновете не може да има, драги зрители.
Ридли Скот или да се пенсионира или да спре да снима. Вече рядко го може.
Искам си парите обратно.
Има две положителни неща във въпросният филм.

На първо място - По принцип не харесвам "Прометей". Изключая дизайнът на нещата тама.
Та след алиенлото "Прометей" ми се вижда като "Изкуплението в Шоушенк" като стойност.

Второто е, че филмът е 2D.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 месеца

DETONATOR-M написа:
преди 5 месеца
Та след алиенлото "Прометей" ми се вижда като "Изкуплението в Шоушенк" като стойност.
Егати. :? :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 месеца

Мдам, и аз от много места чух, че хората излизат много разочаровани от киното. Някой друг дали го е гледал вече да сподели мнение?
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 месеца

Абе ясно, че убива мозъчни клетки и без да се гледа :smug:
То се е видяло, че Ридли няма да се пенсионира, та затова да го пенсионираме ние. Аз лично го направих с Прометей и още съжалявам за закъснението.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 5 месеца

Филмите за пришелеца никога няма да бъдат толкова страшни както първия. Оттогава минаха 4, без да броим извращенията на Пол ВЦ Андерсън и хората вече знаят какво е това извънземно и свикнаха с еднотипните филми. Във всеки филм екипаж пътува нанякъде и след това лайната се удрят във вентилатора и накрая някой оцелява ама не баш. С Прометей се опитаха филма да не е чако толкова хорър ами да има и sci-fi, повече епични гледки, историята на инженерите и т.н. Филма имаше потенциал и въпреки разни малоумщини адмирирам посоката в която бяха поели. След това феновете ревнаха че искат стария пришълец и ридли скот явно е изпитал момент на проблясък сред старческата сенилност и затова направи филм наречен Alien: Covenant в който лошия не е пришълеца ами Дейвид. Трололо и т.н.. Лошото на филма е че е предсказуем и във всеки един момент знаеш какво ще стане. Искам нов франчайз в който няма пришълци ами експедиции във вселената на пришълеца които изследват нови планети и разкриват тайните им без отнякъде да изскача някой огромен негър с костюм на зеноморф.

Колкото до завета филма е ок-ish, бавно се гради атмосферата на хорър, има си ги гнусотиите както си му е реда, имаме си нова Рипли.Добре че не си взех пуканки защото щях да се задавя с тях когато Дейвид се появи на планетата на свръхмодерните инженери и почна да им подмята гърнета с вируси. Или пък като дадоха monstervision-a на пришелеца и се почувствах все едно гледам 90-рски екшън с монстрър елементи.
PC mustard race

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 5 месеца

Да бяха оставили поне Бломкамп да си направи неговия Alien...
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 4 месеца

Ха интересно. Май от тук, само на мен ми е харесал филма. Изкефих му се на макс. Можеше да е малко по добър разбира се, като например разкрият мааааалко повече детайли и намалят слашър клишетата но като изключим това беше коол. Подозирам че в ънкът версията ще има повечко детайли. Иначе всички се оплакахте как е крап, ама никой не каза защо?
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 месеца

Аз още не съм го гледал, и на мен ми е интересно какво точно е харесало и не харесало на останалите :). Не бях чувал някой дето да му "се накефи на макс" като теб ZaG де ;-).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 4 месеца

Аз не съм го и гледал, а след отзивите, нямам и намерение, поне не на кино. Доволно познати, на които като цяло имам доверие за филмите, ми казаха че не си струва да си губя времето, камо ли парите, та най-много ще изчакам рип с хубаво качество и ще го попревъртя сигурно.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 4 месеца

ZaG написа:
преди 4 месеца
Ха интересно. Май от тук, само на мен ми е харесал филма. Изкефих му се на макс. Можеше да е малко по добър разбира се, като например разкрият мааааалко повече детайли и намалят слашър клишетата но като изключим това беше коол. Подозирам че в ънкът версията ще има повечко детайли. Иначе всички се оплакахте как е крап, ама никой не каза защо?
Едно мнение над твоето, от друга страна ако искаш доводи може да се напънеш малко повече от "Изкефих му се на макс".
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

cain написа:
преди 5 месеца
С Прометей се опитаха филма да не е чако толкова хорър ами да има и sci-fi, повече епични гледки, историята на инженерите и т.н. Филма имаше потенциал и въпреки разни малоумщини адмирирам посоката в която бяха поели. [...] Искам нов франчайз в който няма пришълци ами експедиции във вселената на пришълеца които изследват нови планети
:yes:
С други думи си трябва изцяло нов филм и поредица на тема изследването на космоса насред корпоратократичната дистопия, в която по принцип живеем :) Вселената на пришълеца е тази на Гигър, така че и по този параграф не са нужни допирни точки с Alien.

Жалкото е, че в момента няма кой да даде 150-200 млн. за филм, който не е продължение на многомилиардна поредица, на режисьор, който не е 80-годишния Ридли или клонящия към 70 Камерън. И най-вече, без вмешателството на цял отбор продуценти-костюмари, дефакто баш-режисьори.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Re: Alien

Мнение Rinaldoпреди 4 месеца

Да излезе с хубаво качество rip и ще го видим, от ревютата се видя, че всички в сериала действат тъпо като във всеки малоумен филм и книга ( цялостния набор от кретени, трябва да е пълен, не се търпят вече такива работи, но...) На мен ми хареса Прометей, беше философски малко тип Alien...

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 3 месеца

И аз не посмях, чакам рип :Д
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 2 месеца

Мдам, оказа се тъпня. Когато главната героиня има физиономия на създран "нещо си" .... е какво да очакваме от филма, беше си болка само да и гледам физиономията, пък останалото ми дойде като фон на това... well done Rid-Lie*

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 дни

Изтеглил съм рипа. Все още не смея.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 4 дни

Намен пък ми хареса,ко толкова,чудо неможе да се очаква.Тематиката е ясна.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост