The Hobbit

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

The Hobbit

Мнение niki_преди 6 години

Изображение

The Hobbit Official Trailer 1

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Предстоящи филми

Мнение epedosпреди 5 години

R.U.READY!?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

The Hobbit: An Unexpected Journey

Мнение cainпреди 5 години

Връщам се от предпремиерата на The Hobbit: An Unexpected Journey - 10/10 ако някой се е съмнявал в Джаксън трябва да си посипе главата с пепел. Утре ще пиша повече че стана никое време
PC mustard race

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Кой е последният филм, който сте гледали и как се класир

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

cain написа:Връщам се от предпремиерата на The Hobbit: An Unexpected Journey - 10/10 ако някой се е съмнявал в Джаксън трябва да си посипе главата с пепел. Утре ще пиша повече че стана никое време
Хахах, 6/10 от мен, силно разочарован съм. Утре бих писал и аз.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

А бан де :Р
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Коя версия на Хобит? ? ? ? ? ? HFR?

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: The Hobbit: An Unexpected Journey

Версията с 48fps в Арена Младост.
Филма ме върна доста назад във времето, още когато купувах Дъга и четях за Билбо и ми вкара сериозна носталгия.
Дали е разтегнат, ами то и задругата беше разтегната ама това е начин за започване на трилогия.
По темата за това че Властелина = 1000стр. пък е три филма а Хобита = 300стр и пак три филма, има и филми правени по разкази а това не им пречи да са пълнокръвни.

Както и да е за мен каста е перфектен, режисурата на Джаксън е екстра, музика и cgi и т.н. каквото се сетя. Повече от радостен съм че отново имам възможност да се потопя в Средната земя.
PC mustard race

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

cain написа:Версията с 48fps в Арена Младост.
Филма ме върна доста назад във времето, още когато купувах Дъга и четях за Билбо и ми вкара сериозна носталгия.
Дали е разтегнат, ами то и задругата беше разтегната ама това е начин за започване на трилогия.
По темата за това че Властелина = 1000стр. пък е три филма а Хобита = 300стр и пак три филма, има и филми правени по разкази а това не им пречи да са пълнокръвни.

Както и да е за мен каста е перфектен, режисурата на Джаксън е екстра, музика и cgi и т.н. каквото се сетя. Повече от радостен съм че отново имам възможност да се потопя в Средната земя.
х2. Ама не е 10/10 за мен това.

Задругата беше разтегната, ама беше разтегната на ниво персонажи и диалог, а не със сцени тип "пичове бягат през гората, пичове бягат през къра, пичове бягат в планината, пичове бягат на майка си в п****"

Хобит няма разнородното текучество от персонанажи на Властелина, но за това и е малка стегната книжка, която не оставяш от началото до края. Като го обявиха за два филма в началото си мислех, че ще е окей, но щом Пепи каза юли тая година, че ще стават три, ми стана ясно, че ще се разтягат лукуми.

Тъпото е, че кастът наистина е перфектен - Билбо е идеален, Торин е мега пич, Гандалф му личат годинките, но още е ниво, дори останалите джуджаци бяха представени и охарактеризирани добре, особено на фона на първоизточника. И сцените, където виждаш нещо повече от отдалечаващите им се гърбове, са страхотни. От гласа на Дъбощит направо настръхвах. Окриващото CGI - епика на кило. Изобщо, всички предпоставки за титаничен филм са си били налице, после някой е решил да има още една част и се е наложило да гледам как Торин крещи "Move! Move! Move!" все едно дружината е SWAT тим. И на всичкото отгоре завършва по абсолютно никакъв начин.

Гледах го на imax, ще ида да видя как е и новия формат, но чух лоши отзиви.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Абе колко често се е случвало да гледаш филм по книга и да си кажеш "еее колко неща са орязали за успеят да го екранизират". Нека раздуват локуми и да пускат разширени версии.
От Властелина имаше разни неща ако не се лъжа отрязани.
За 48фпс чух отзиви че разни хора припадали и повръщали. Трудно си личат 48те кадъра обаче, може би ако ги гледам на два екрана едновременно ще усетя разлика.
Хубавото вече че арената е с real3d а не пробитото им тъмно 3д от което нищо не си личеше.
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

Тия 48 са реално 24 на всяко око - тоест нищо което окото ти да не е виждало на 2д.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

cain написа: За 48фпс чух отзиви че разни хора припадали и повръщали. Трудно си личат 48те кадъра обаче, може би ако ги гледам на два екрана едновременно ще усетя разлика.
На мен леко ми прилоша от 48-те кадъра. Адски забързано и неестествено беше всичко. След 30 минути се преместих в залата с 24 кадъра, където започна филма наново. Значи, екраните за 48 кадъра са други, цветовете са В ПЪТИ по-добри, образът е по-ясен и 3д-то не изглежда тъмно.
При 24-те кадъра филмът си се движи нормално, както сме свикнали, но големият минус е качеството на образа.

Относно филма
8/10 за мен. Не съм много фен на тези неща, иначе сигурно щях да му дам 10/10. Откъм визия е смазващ, страхотна актьорска игра, локации и атмосфера. За музиката 10/10, една от най-добрите, които съм чувал във филм.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

cain написа:Трудно си личат 48те кадъра обаче, може би ако ги гледам на два екрана едновременно ще усетя разлика.
В арена запад на 48 кадъра целият филм изглеждаше забързано като филм на Чаплин, като най-много си личеше на местата с големите панорамни шотове с бързи камери, които изглеждаха нереално бързи, поради което до последно не можаха да ме убедят че изглежда така защото филма е 48 фпс. Затова отидох и исках да си го гледам нормално и за щастие точно тогава почваше нормална прожекция в премиум залата и се настанихме и на по хубави места (бях със andycole и приятелката ми) и всичко протече добре. Ако за теб няма разлика, значи това потвърждава съмненията ми, че просто някой некадърник е оплескал нещо. 2 пъти им правих забележка преди да се изнеса. Аз мога да ти кажа каква разлика очаквах и имаше - мазни движения, ТВ усещане (на евтинджос), ефектите изглеждаха като от видео игра. За сметка на това кристална и светла картина. Ако филмът не беше забързан щях да го догледам на 48 и пак да кажа, че е фейл като решение на режисьора и революцията в киното се отлага. Ако е забързан по принцип - филмът е негледаем. Ако е било от прожекцията - damn,, пълна зала и никой нищо не каза. :lol:

Тва с по 24 кадъра за всяко око е невярно, поне за Хобита - разликата се усеща. За прометей бях чел че е заснет на 48 и затова 3дто било толкова добро...

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Зрението на човека нали вижда в 120 кадъра , по 60 на всяко око тъй че точно това е естественото а досегашното кино никога не е било естествено.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

RRSunknown написа:Зренитето на човека вижда в 120 кадъра , по 60 на всяко око тъй че точно това е естественото а досегашното кино никога не е било естествено.
Това пък откъде си го измисли/прочете?

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Ами така съм чувал по разни изследвания. Не претендирам че точно това буквално са имали предвид.

Може би са имали предвид максималното възприемане на детайла без блър ефект при голяма резолюция.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Предстоящи филми

Мнение andycoleпреди 5 години

Мислех си че е на подсъзнателна основа, просто не сме свикнали да гледаме филми на 48 кадъра. Между другото след като Киро отиде да се разправя, че има нещо ненаред във филма, имам чувството, че нагласиха нещата и скоростта стана по-бавна. Или може би след 30 минути се бях адаптирал вече. Тогава обаче той уговори смяната на билетите и се преместихме :lol:
Екранът на който прожектираха 48 кадровата версия обаче е с пъти по-добър, сигурно ще направя още едно гледане на него този път :-) Чудно ми е като го вадят на блу рей ще пуснат ли две версии пак ?

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Re: Предстоящи филми

Не съм забелязал никакви забързвания, най-много да съм гледал 24fps версията :lol:
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

хахаха, екраните са еднакви в двете зали, уж?

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 5 години

Може и да са еднакви, но е възможно сигнала да е различен.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 5 години

Не съм се интересувал изобщо от принципа, но реално самият екран има ли нещо общо?
Според мен разликата е в машините които прожектират, а те 100% са различни. Арената в The Mall (София) дори няма HFR версия, а и тези прожекции са доста по- ограничени като брой спрямо нормалните.

Иначе днес трябваше да го гледам ( 48fps! няма как да не видя за какво иде реч :lol: ) , но ме тръшна някъв шибан грип. :-?

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост