Филмите за Batman

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Филмите за Batman

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Пичове, както бе отбелязано по-нагоре, Батман по комиксова дефиниция е дърво - иначе нямаше как да е машината, каквато е планиран да бъде. Батман не е и не трябва да бъде сладникаво пишлеме като Супермен или като Спайдърмен, че да има патетични раздвоявания и сълзливи метаморфози в образа му.

Поради това на Батман му стига да се мръщи, да кърти мивки и да скрибуца със зъбки, може и да пори небосвода с викове "Дис ис Спарта!", лошо няма. Основната тежест на актьорската игра пада върху актьорите, които пресъздават злодеите. Аз лично нямам спомени добре ли е бил игран Батман в първите филми, но Джак и Дани, че и злодейката Ума са ми още твърди пресни в главата и като пълнокръвни образи, и като класна актьорска игра. На бате Арни му бяха вкарали прекалено много реплики, затова не се сещам добре ли изигра ледениката... :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 5 години

Арни беше нелеп в ролята си на mr. freeze, но по начинът по който е нелеп във всички си роли :D
Аз Batman Forever го помня с това че изиграх Batman Forever
за Sega Genesis и чак след това изгледах филма. И понеже бях супер впечатлен от играта и филма ми се стори много добър.
А играта беше нещо феноменално - МК графика и механика на боя в side scroller :headexplode:
PC mustard race

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 5 години

Аз искам филм по това, притежавам комикса и смятам, че е нещо брутално!

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение werkпреди 5 години

Напълно съм съгласен , комикса е наистина много добър.Според мен и филмов ребут по комиксите на Spawn ще е добра идея, все пак минаха много години от филма. :yes:

Миналата вечер гледах The Dark Knight Rises на кино и беше всичко ,което очаквах и много повече :shock: Няма много филми ,които са ми въздействали по този начин.Перфектния завършек на трилогията беше за мен.Сега не искам да гледам нито Avengers нито Spider-man в скоро време тъй ,като знам ,че няма да ми харесат въобще на фона на Батман :mrgreen:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Не слагай на една везна Marvel и DC.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

BardoSore написа:Не слагай на една везна Marvel и DC.
И защо така?
PC mustard race

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Различни са като персонажи и усещане, това имам в предвид.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

BardoSore написа:това имам впредвид.
И аз мисля така. Но мнението ми е базирано повече на пълнометражните и анимационните им филми, отколкото на комиксите.
Последна промяна от epedos на 16 авг 2012, 17:36, променено общо 1 път.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Ако говорим за филмите за дц и филмите за матвел -да съгласен съм. Иначе са си лика прилика :D
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

Е той Нолан направи разликата май, май. Между другото последният Х-Мен ми беше доста по вкуса.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Нолан и Зак Снайдер. Останалите неща са на нивото на Марвелските филми
PC mustard race

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

Аз пък вчера гледах Batman & Robin и е един от най-слабите филми, на които съм попадал. Нямам идея как някой може с бюджет от 140 милиона долара и такива актьори да сътвори боклук от подобен калибър. Във филма няма нормален диалог, всичко са разни остроумни реплики, които уж трябва да носят комедийна атмосфера, но са адски жалки и абсурдни. На Шварценегер имам чувството, че всяка роля му е на ирония :lol: Крис О`Донъл за втори път играе Робин по много слаб начин. Жорж Клуни по принцип е добър актьор, но определено играе най-слабият Батман.
Екшънът и всичко е на трагично ниво, cg декорите на Готъм изглеждат много изкуствени. 2/10 от мен :-)
Трябва да сме благодарни на Нолан, че възроди така филмите за Батман, след гаврата на Шумахер.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

Batman 1 днеска го гледах (и другите съм ги приготвил за маратон + игрите) и доста ми хареса, макар че нямаше (много) екшън. Имаше обаче супер атмосфера на града, джаджите на Батман бяха както трябва (особено батмобила и летялката)и музиката допълваше визията. Основната тема е направо велика - запомнил съм я отпреди 20 години.

Batman Returns ми при все че ъпгрейдва всичко от единицата (а може би точно заради това) ми се стори прекалено бутафорен. Просто като че ли в един момент са минали границата и просто става тотално нелепо. Тим Бъртън се е олял в арт експерименти особено в садо мазото.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост