Филмите за Batman

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Филмите за Batman

Мнение cainпреди 5 години

Batman 9/10
Класически Батман, в този и в Batman Returns Бъртън успява да улови комиксовата атмосфера, горическия Готъм Сити
абсурдността на героите и антигероите. Джак Никълсън дори и без грим е въплъщение на Жокера.
Batman Returns 10/10
Още по тежка атмосфера, контраста на съвременни технологии и алюзията за град от 20-те години, по-добрата жена котка.
Мисля че това е най-добрият Батман създаван някога.
Batman Forever 6,5/10
Въпреки че филмите на Шумахер са лайна на много нива не мога да му отрека плътността на Готам. Там където Бъртън среща
ново и старо Шумахер създава запомнящ се мегаполис, огромните статуи, неоните. За жалост филма страда от
изпълнението на Томи Лий, който се опитва да бъде по-жокер от жокера и Джим Кери който преиграва до немайкъде.
Batman and Robin 6/10
Същото като Батман завинаги, тук злодеите са още по-плачевни. Няма да изброявам кой е по-по-най всичките. Батман, Робин,
Батгърл...абе поолял се е Шумахер с бройката и ги е размил.

Batman Begins 8,5/10
The Dark Knight 8,5/10
The Dark Knight Rises 8/10
Чудесни три филма, само че съвсем спокойно може да извадим Батман от всеки един от тях и да го заменим с полицай, морски тюлен, адвокат
и да го облечем с кевларена броня. Никой няма да направи разлика. Въпреки че са много добри и трите филма са най-слабите Батмана като
комиксова адаптация. Нолан е направил някакви трилъри и драми под името Батман. Дори и Шумахеровите адаптации са по-Батман от тези на Нолан.
Много съм раздвоен, не съм сигурен дали ми харесва този подход. Като цяло ми се вижда твърде евтин този похват "Ооо сега ще принизим супергероя
до нивото на другите, ще кърви и ще плаче, малкозавоалирана политика, малко елементарни психологически послания" и хоп драма.
Единствено Batman Begins започва правилно там имаме създаване на герой, антигерой, сблъсък на двамата, Аркам Сити е окей, Килиън създава класически образ на злодей,
въпреки че Готам е реалистичен имаме въздушната линия и сградата на Уейн корп, пещерата.
В двата тъмни рицаря всичко това е зачеркнато и обезличено за сметка на повърхностни бекраунд идеи, Лежър играе брилянтно но е далеч от класическия образ на Жокера.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Кой е последният филм, който сте гледали и как се класир

Мнение epedosпреди 5 години

cain написа:успява да улови комиксовата атмосфера, горическия Готъм Сити
абсурдността на героите и антигероите. Джак Никълсън дори и без грим е въплъщение на Жокера.

по-добрата жена котка.

Чудесни три филма, само че съвсем спокойно може да извадим Батман от всеки един от тях и да го заменим с полицай, морски тюлен, адвокат
и да го облечем с кевларена броня. Никой няма да направи разлика. Въпреки че са много добри и трите филма са най-слабите Батмана като
комиксова адаптация. Нолан е направил някакви трилъри и драми под името Батман. Дори и Шумахеровите адаптации са по-Батман от тези на Нолан.
:wrong:
Тъкмо съм на 2/3 от един от най-хвалените комикси The Dark Knight Returns и не мисля, че си прав. Може и да има някои комикси, в които е по-"паляшки" Готъм с клоуни по улиците и сяква смехотворна сган, но тук си е точно Чикаго. Отделно че и трите ноланови са доста вдъхновявани като история от комиксите, а това за Батман че могло да бъде някакъв полицай с жилетка и т.н. не го разбирам, изключваш нарочно злодеите в Нолановите филми ли или си представяш екшън драма за полицай с Бейн и Жокера? Ако е второто - еми това е търсения ефект, че Батман може да бъде всеки. :Р
Като минус наистина обаче и аз слагам това, че Готъм в Черните рицари трябваше да бъде същия като в Батман в началото. Съвсем малко внимание да му бяха отделили, едната кула да бяха показали, един поглед отгоре на острова, но изглеждащ точно като в Началото - не циркаджийския Готъм на Бъртън, а Готъм, какъвто си го представям в реалността.

Плюс това разбирам, че те кефи повече атмосферата, декорите и града, за Жокерите да речем, че е въпрос на вкус, особено ако си израснал със старите Батмани (а ние сме), дори разбирам ако те дразни Крисчън Бейл, но Майкъл Кийтън като Батман автоматично изключва всякаква възможност тоя филм да е за 9 :lol: Ужаааасно дърво е, мамка му. Плюс това с падането в химикалите и веселия клоун определено не е по-силно и кефещо за мен от версията на Хийт Леджър. Не твърдя, че неговият е по-достоверен спрямо комиксите, а че е по-въздействаща и психарска просто. Прекалено добре са написани всичките му реплики и самият му план...

Иначе отделно от филмите, ако говорим за верен на комиксите - Марк Хамил в Аркъм игрите разцепва, бях отвян просто, но там е съвсем различно вече...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 5 години

И аз хареввам повече новата трилогия, просто сценарият е на друго ниво, НО да наречеш Бъртановият Готам "циркаджииски"... моляте!

Май не си правиш сметката,че това са филми на 20+ години! Тази визия до голяма степен промени цялата визия на Batman за напред. Най успешната анимаця за черният рицар е базирана на нея и музиката на Елфман. Дай му 2012 на Бъртън да направи Батман и ще видиш мрачна визия.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е какви да са с циркаджийските клоуни на кокилите и скелетите мотористи по улиците. :D
Аз съм яко анти-Бъртън фен между другото, сега го разбираш :Р

Въпреки това Батманите му ги признавам за доста добри, макар и първият да ми е малко скучен и муден за гледане СЕГА. Втория си е пълната класа. Признавам му и постиженията относно това, което направи с Батман в тези филми, но просто реализацията му не ми допада повече от тази на Нолан. Първо заради сценария, второ заради Кийтън, а между другото и Жокерът на Хийт ми харесва повече. А най-много ми хареса подхода на Нолан към Селина, много се чудех как ще я впише просто.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 5 години

epedos написа:Аз съм яко анти-Бъртън фен между другото, сега го разбираш :p
Следващият път като се видим, ще има физическа саморазправа за тези ти думи! :lol:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Абе Батман е дърво, такава му е идеята. Той винаги е непокварен, около него се гради филма - атмосфера, злодеи, останалите поддържащи роли и т.н.
Теб те кефи прекаления реализъм - ок, мен също ме кефи, но смятам че така обезличава Батман като комиксова адаптация и го превръща в трилър с някакви
комиксови елементи. И ме е яд защото започна много добре с Batman Begins, беше намерил добър баланс реализъм и комиксово усещане.
След това почват едни ми ти психологически дисекции ум да ти зайде :lol:
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Като атмосфера и баланс между реализъм и комикс първия е перфектен, но втория сценарно е много по-добър, затова му прощавам другото. :)

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Като цяло създаването на филм за супергерой е тънка работа. От една страна можеш да разчиташ само на специални ефекти и да го направиш плосък,
другата крайност която се прокарва от Нолан е крайният реализъм "Хората са подложени на краен стрес, всеки може от образец за пример да стане харви ту фейс,
поведение на масите при състояние на ядрен тероризъм О И МЕЖДУДРУГОТО някъв батман за цвят ".

Аз както казах все още се двоумя дали ми харесва подобен подход, още повече че и Супермен се очертава да е така.
PC mustard race

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

Последно гледах:
The Truman Show 8.5/10
За мен е най-добрият филм на Джим Кери. Отдавна не бях гледал нещо с толкова голям интерес.
Иначе ето една интересна статия относно спора на cain и epedos
15 причини, според които Батман филмите на Бъртън са по-добри от тези на Нолан
На мен лично повече ми допадат филмите на Нолан именно заради реализма, отделно са и по-качествената продукция. Не съм някакъв фен на Батман и другите герои и антигерои от света, затова филмите на Бъртън ми дойдоха твърде гротескови, Нолан е направил филмите такива, че да бъдат изтърпяни от по-масова публика.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Като цяло с повечето неща съм съгласен. Особено Дани Елфман вс. Ханс Цимер, дизайна на батвозилата и
Gotham City is much of a character as anything else in Batman
Виж за това че обучението на Брус Уейн като нинджа било скучно не съм съгласен.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ми кур за тоя дето е мислил комикса тогава, понеже автора е решил, че Брус Уейн да е нинджа не го кефи.
Повечето неща в "статията" бяха снобарски псевдо-журналистически брътвежи... а малкото останали бяха въпрос на вкус, като дизайна на батуинга, например.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Никви курове, тук не е темата за религията, тук става дума за сериозни неща - Батман и т.н. :lol:
Имаш си мнение, аз си имам мнение давай го по веселo ;]

Demolition Man 7/10 - Слай и У. Снайпс и още един пример за златните 90's на екшън филмите, може да е плосък, но все още е забавeн за гледане
~20години по-късно :)
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

cain написа:Никви курове, тук не е темата за религията, тук става дума за сериозни неща - Батман и т.н. :lol:
Batman > religion. :yes:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 години

Склонен съм да се съглася с написаното от cain за ватманите на Бъртън. И аз като него ги бях съпоставял с тези на Нолан, само че покрай премиерата на the Dark Knight, който също ми хареса.

От всички адаптации, най-ме радва първия сезон на анимационния сериал от 1992, основно заради атмосферата и арт дирекшъна (ар деко + специфична стилизация на героите). Трябва да се разтърся за HD издание.

Иначе, не мисля че има някакви точно определени критерии какво и кой е Batman. И да е имало такива, след 70+ години съществуване, (почти) всичко е позволено.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Re: Филмите за Batman

Мнение Bobiпреди 5 години

Сега, ако направите и една тема за филмите за Човекът-прилеп, цена няма да имате :lol:

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение werkпреди 5 години

Аз лично съм почитател и на комиксите и на филмите.За мен старите филми са нещо перфектно ако си в юнушеските си години ( точно времето по-което ги гледах ).В крайна сметка да има и сериозни филми базирани на комикси като Sin City например ,но старите батмани не са базирани на тези поредици от комиксите(за разлика от трилогията The Dark Knight).Филмите на Нолан са за по-зряла възраст тъй като самите те представят една по-зряла интерпретация на вселената.Според мен никой не можеше и нямаше да направи по-добро възраждане на Батман от Нолан. Композицията на филмите и саундтраците са просто мастърпийс в модерното кино и казвам това ,въпреки ,че съм гледал само първите два.За тях нямах никакъв хайп и не бях гледал нито един трейлър и ме разтърсиха из основи.Надявам се и 3тия да постигне същото ,но някак си знам ,че ще е така :-)

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мастърпийс? Когато сравних TDKR с Inception то беше заради постоянното басово тътнене. Да като го чух за пръв път
там се впечатлих ама започна да се изтърква.
Освен това ако това наричаш мастърпийс то тогава това сигурно трябва да е някаква извънземна музика или знам ли.
А това дето едното било за юноши а другото за порастнали направо ще го премълча, комиксовите екранизации са едно, сериозните филми са друго.
PC mustard race

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение werkпреди 5 години

За мен така седят нещата, ако сега гледам пак старите филми няма да ми харесат и въздействат по същия начин.Знам защото го пробвах на скоро и леко съжалих.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

cain написа:Освен това ако това наричаш мастърпийс то тогава това сигурно трябва да е някаква извънземна музика или знам ли.
Ами не, еднакво добри са. И тотално различни. Не бих се наел да принизявам качествата на едното, само защото другото ми харесва повече. Цимер е моят избор и не заради главната му Батман тема, а заради цялостната музика.

Между първата и втората минута се размазвам, феноменален мотив просто, веднага мога да си представя и пасажите от филма като го чуя...

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

Сега си припомних филмите на Бъртън - Batman и Batman Returns.
Не знам, противоречиво ми е мнението. Не съм му фен, другите му "големи филми" Edward Scissorhands и Alice in Wonderland грам не ми харесаха, даже Alice не го догледах докрай.
Batman е посредствен филм за мен, единствено ще го запомня с играта на Джак Никълсън като жокера, то в този филм и жокера като персонаж и самия Никълсън напълно засенчват самия Батман. Batman Returns е определено по-изпипаният филм, мрачната атмосера и Готъм са супер, макар че заради годините на места изглежда като филм с евтини декори. Страхотна игра и тук на Дани Девито и най-вече Мишел Пфайфър, най-страхотната жена котка :yes: Филмите на Нолан обаче просто са класа отгоре, няма място за сравнение като качество.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост