Game of Thrones (HBO TV series: 2011-)

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Отговори
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 години

Изображение

Днес го приключих. Божествен. 10/10
Почвам книгите възможно най-скоро.
Някой да сподели екстаза ми, имам нужда. :lol:
Почвам и сезона наново - след броени дни :)

п.п. по принцип не съм краен фентъзи фен, гледах Властелина 2007-ма и ми хареса, но действието се развиваше ужасно мудно. Ще гледам трилогията отново тези дни пък да видим какво ще излезе...

Но "Игра на тронове" ме грабна от самото начало и ме държи все още, почти цял ден след финалните надписи на последния епизод. Направо съм без думи...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Game of Thrones (HBO TV series: 2011-)

Мнение DETONATOR-Mпреди 6 години

Сичко е убаво, няма две мнения, но малко повечко кютечец на местата дето трябва, щеше да дойде добре.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Доколкото ми казаха и двете битки от сезон 1 (жертването на 2000-те войници и пленяването на Джайм Ланистър) и в книгата са "off-screen". Има ли нещо вярно? Дори и да не е така първата е напълно излишна, но щеше да е хубаво да отделят 5-10 минути за втората или поне да пояснят как точно е станало залавянето.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 6 години

Преди няколко дена завърших книгата и започнах сериала. Не се изненадах че книгата е много по-добра, но трябва да призная че сериала
също е силен. Добър каст, стегната режисура. Има разни неща дето в книгата ги няма, пък и кой го интересува Грейджой ама това са бели кахъри.

Щеше ми се да направят някоя ретроспекция и да ни покажат битката Робърт Баратеон срещу Регар Таргариен, стискам палци да е в следващия сезон
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Има ли такава сцена в книгата?

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Спомената е няколко пъти бегло, няколко пъти е споменат Регар. Което е жалко, Таргариен са доста интересна фамилия и ми се ще да им бяха обърнали малко повече внимание, имам впредвид Ерис II и Регар.
Така или иначе в повечето от времето сериала плътно следва книгата и не са си позволявали кривване от пътя.

Edit. Наистина са спестили Блъфа с 2000 войника и са променили участието на Тирион в битката
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е блъфа беше "разказан". А тая битка след това чух че и в книгата била пресъздадена през ушите на майката.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

В книгата Блъфа е през погледа на Тирион, който не е зашеметен в началото а взима дейно участие, залавянето на Джайм е спестено
PC mustard race

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

При това с Тирион е търсен комичен ефект :lol: На този момент във филма най-много се смях. Ама не ме кефи да пестят милиони от орязани битки, все пак това е средновековие, трябва да станем свидетели на мелета и тнт, интриги и сапунени опери лесно се пресъздават на екран с добри актьори.
Иначе и аз доста се зарибих, въпреки че не съм много по сериалите. Добър свят и просто прекрасна игра от почти всеки. Всички актьори са англичани, шотландци и ирландци, филмът също е сниман основно в Северна Ирландия. Единствено двамата братя Ланистър са играни от дачанин и американец.
Жалко че го хванах докато все още излиза, изгледах сезон и половина на един дъх и сега ще чакам серия по серия, а обичам като гледам сериал да гледам по няколко серии наведнъж.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

Е за тоя щеше да си чакаш години тогава. С последните епизоди обаче все повече убива сериалчето, голям култ.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Не съм напреднал много в четенето, но вчера гледах 2х09 и любимият ми персонаж си го взе най-сериозно. Още не мога да се отърся от мъката :(

Все още имам 0.0000000000000000000000000001% надежда, че е жив, щото още не са му дали погребението или не са потвърдили смъртта му чрез нещо друго от доста бруталната сцена в която си взе. Чакам да го чуя от нечия уста поне един вид :pls:
Не че си вярвам :lol:

Белобрадият пълничък и застарял чичко няма милост. :-?
Да не стане нещо като традиция в предпоследния епизод от сезона да си взима най-готиния персонаж и мелето да е най-голямо..

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

кой ти е любимия персонаж?

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 5 години

The Imp най-вероятно и не, не си е взел
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Хвала! :pls:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 5 години

epedos написа: Да не стане нещо като традиция в предпоследния епизод от сезона да си взима най-готиния персонаж
Нед Старк най-готин, тоя дървеняк? Стига бе :lol:
Поне за мен в първата пък и във втората част върху Аря и Джон Сноу се пада тежестта на
читателското (съответно зрителското) съчувствие, симпатия и съпреживяване.
Донякъде и върху Тирион сега като се замисля.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Тури един спойлър, че някои не са го догледали първи сезон още, 100%. За двамата Ясеновци съм убеден.
На мен Аря ми е най-любимата, Сноу също, Тирион и той. :)
Аз само гледам засега. На първа книга на 15% съм ама много ми се доспива като чета вечер...
Не ме кефи и стила на Мартин толкова - някви многото описания ми идват на моменти

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

@epedos:
Аз сега подхванах сериала след като изчетох първите две и бих казал, което ще ми е за сефте, че е по-добър от книгата. Мартин е типичен фентъзи автор - вярва си, че пише някакъв свой магнум опус - хиляда сюжетни линии, които са по своему интересни, обаче персонажите му са плоски като хербарии и явно недоразвити.

Типичен пример е Едард - в книгата до самия край не прави абсолютно нищо, заради което да изпиташ някаква симпатия и което е по-смешното, абсолютно нищо, което да има някакви големи последствия сюжетно. Трябва да те е грижа, защото в няколко абзаца се споменава, че двайсет години по-рано имал лична драма, ама отмъстил и според всички тогава е бил голям пич. Дори идеята, че е по-народен човек от другите лордове, е по-добре развита в сериала чрез лека промяна в някои малки, но ключови реплики. А в закачките му с Джайм, които ги няма в книгата, далеч по-добре личи другия мотив - че е човек на честта.
Церсей и Джофри в книгата също са комични comic book злодеи, докато сериалът придава и някакви по-нормални качества.
А и като цяло са орязали предимно излишните неща, като например напъните на Мартин ако може да кръсти всеки войник в книгата - в "Сблъсък на крале" дори има азбучник на знаменосци, скуайъри и прочее по големите редове. Благодаря на редакторите за това, защото през пет страници се появява някакво ново камео и се чудиш кой пък беше/е тоя главоч. Самите персонажи имат по-интересни взаимоотношения помежду си в сериала - в книгата всеки от героите с гледна точка общува с двама-трима други, често дори не съществени, и толкова.

Това което ми държеше интереса досега с книгите, беше сюжетът, който си е дързост и красота за мъже. Ама още с втората част взеха да прескачат китове и започвам да изпитвам съмнение, дали ще успее да овърже нещата по някакъв смислен начин - богове, чудовища, вълчища, дракони, зомбита, пирати, рицари, номади, лордове и джудже. А като плюс е, че при толкова голяма палитра от елементи, пак успява да влачи развитието на историята, или да я забързва неуместно.

Общо взето това са ми впечатленията от двете книги и половината от първи сезон. Единствен минус на сериала е липсата на пищните облекла и брони, които Мартин описва, както и кастингът на някои роли.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Още един смятащ личната си истина за вселенски канон :yes: (и то нечел книгите дава определение за персонажи които се развиват доста подробно )

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

RRSunknown написа:Още един смятащ личната си истина за вселенски канон :yes: (и то нечел книгите)
Личната ми истина е канон за мен. Няма как да е иначе.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Както си си написал поста (който изчетох с интерес) ни представяш вселенския канон...

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост