Кой е последният филм, който сте гледали и как се класира...

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Отговори
Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Кой е последният филм, който сте гледали и как се класира...

Мнение andycoleпреди 1 година

Star Wars 7
- Става, направен е да угоди на феновете. Старите филми не са ми любими, така че не съм разочарован,защото не съм очаквал нищо :lol:

A Clockwork Orange

- Класика на Кубрик, минах на вълна наваксване на изпуснати класики от велики режисьори и това беше перфектно попадение. Феноменална игра, много ме изкефи и жаргонът с руски чуждици, които използват.

Dr. Strangelove - отново страхотен филм на Кубрик, супер готин тънък хумор и култови герои. Яка комедия за студената война, а и доста актуална за момента, предвид възобновяването й и че сегашни реални политици са още по-абсурдни от хиперболизираните образи във филма :lol:

Sherlock: The Abominable Bride

- Мартин Фрийман и Каумбербах във викториански сетинг :lol: Много ме изкефи, а и е добра връзка между 3ти и предстоящият четвърти сезон.

Продължавам си ретро маратона с филмите на Хичкок - приготвил съм си Vertigo и Stranger`s On A Train.

иии в края на седмицата дългоочаквания The Hateful Eight :yes:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Най-после наваксах материала от 2015, като най ме впечатлиха The Revenant, Beasts of No Nation, Sicario и донякъде Room и Steve Jobs.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 1 година

Изображение

КРАСОТА! Историята не е нищо особено, но достатъчно приятна. Но пък филмът е толкова красив!
Ако имате възможност да го гледате по време на София Филм Фест (добре, че имаше прожекция и в Пловдив!) и сте фенове на анимацията, горещо го препоръчвам.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Beasts of no Nation
Много добър и си струва да се гледа. Липсваше му нещо сякаш, за да го наредя до Hotel Rwanda и The Last King of Scotland, но може и спомените ми за тях да са по-розови, отколкото пресни. Все пак - темпо, режисура, актьорска игра - няма слабо място.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 1 година

Наскоро си направих маратон с филмите на Keita Amemiya - "Mirai Ninja", "Zeiram", "Zeiram 2", "Kamen Rider ZO", "Kamen Rider J" и "Mechanical Violator Hakaider". Надявам се, че скоро ще мога да изгледам и "Moon over Tao". Много му харесвам нещата, страхотни дизайни, идеи и екшън сцени, камара практически ефекти, а често и stop motion сегменти!
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

"Отряд Самоубийци" - лайно в станиол/10

Цяло ритуално самоубийство си бе да ходя да хабя време и пари да гледам филма на голям екран, но имах някакви романтични очаквания. Че даже и жената заведох. Ако поне малко се бях заслушал в справедливите критики, щях да си спестя тази гавра, която е на равнището на последния "Лайняник парк", макар да прави отчаяни опити да копира "Пазителите". Малоумен сюжет, мега-изтъркани стереотипи на героите, посредствена актьорска игра (отгоре на всичко шефът на отряда мязаше на и се впрягаше некадърно като "Имаш моя лък"), тъпи реплики и още по-кухи смешки, а по-неадекватно нещо от този финал и финалните битки преди него не помня да съм гледал точно от "Лайняник парк", в който накрая пичето пусна добрия Т-Рекс да влезе в комбина с хората и да се саморазправи с машинестия Рекс. Даже и екшън сцените бяха мех, доколкото ги имаше. За капак - Уил Смит, който някога бе свежарка, но от години е просто един тъжен клоун. Единственият проблясък бе Жокера, но пичът има екранно време от 5 минути. Не си струва дори да се хаби нет да се дърпа.

Повече летни лайна няма да гледам, ще чакам зимата да излезе нещо свястно.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 10 месеца

Star Wars: Rogue One 8-8.5 / 10
Като го гледах и разбрах що Episode VII смуче толкова.
Отлично филмче. добре заснето, добра динамика и гъдличка starwars нърдаците по топките.

Силата е в нас и ние сме със Силата! - както е казал Левски Джедайгиби
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 10 месеца

Rogue One изкърти тотално и прогони до голяма степен спомените за разочарованието, което беше TFA. Историята е сравнително семпла, но достатъчно ангажираща (до известна степен е като пълнометражен, игрален епизод на Star Wars Rebels), добре изиграно, увлекателно и забавно филмче! Да не говорим, че има толкова Easter Eggs, че ще си помислите, че е великден.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 10 месеца

Ммм, много добре звучат мненията ви за Rogue One, аз неделя ще ходя до IMAX-а Варна, така че се надявам да се изкъртя здраво!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 10 месеца

The Accountant / Счетоводителят
Чудя се дали не е позитивна "реклама" на аутизма или е зле прикрит филм за Батман/ Робин Худ/ Героичен американски светлокож.
Бяха ми го нахвалили та май ми изигра лоша шега тая работа. Става за гледане но просто трябва да е по правилният ТВ канал. Би стоял добре до Непобедимите, Рамбо, Бамби и др. по Диема.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 9 месеца

Rogue One 8/10

Като stand alone филм се получи добре, видях някои познати герои и препратки от старите филми, дори и Джар Джар се мерна на заден план (това го видях в последствие де), екшън има в големи дози и няма как да е иначе при положение, че в един филм трябва да се разкаже цялата случка около кражбата на плановете на звездата. Интересно беше да видим как Таркин (който го бяха нарисували великолепно до момента, в който не говореше, почти неразличим от оригинала) си присвоява отрочето на Кревик. Иначе аз не бих си позволил да го сравнявам с еп 7, не е това идеята на Rogue One. Вейдър беше във вихъра си в края на филма, доволен съм! И за финал искам да кажа, Бог да пази Кери Фишър и го моля да ни я върне!

Star Trek: Beyond 9/10

Дам, не се стряскайте, има и такива фенове на Star Wars, които се кефят и на трека. С всеки изминал филм от новото поколение треци става по-добър. Всички герои са на място, локациите също са супер както винаги, битки и ефекти на високо ниво. Ако трябва да съм честен Star Trek филмите от края на 70-ете са най-добри, след това бих сложил сегашните и на трето място тези с Жан Люк Пикар.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 9 месеца

Тhe Revenant

Толкова труд хвърлен за тоя филм, а в крайна сметка ми се видя по-скоро протяжен и малко безинтересен, което е, разбира се, субективно мнение.

Майсторски режисиран и чудесно изигран, спор няма, просто нито героите, нито сюжетът, ми се сториха толкова специални, та да бъдат показани с такива чутовни усилия на голям екран. Силно подозирам, че мейкингът ще има далеч по-голяма развлекателна стойност за мен.

Другото е, и вероятно също си е само от мен, но специално ролята на Лео и хайпа около нея ми развали допълнително филма. Просто през цялото време гледах човек, твърдо решен да вземе оскар и да направи всичко необходимо за целта, а не трапер от Запада. До теб накладен огън, ти нагъваш суров дроб? И както върви някакъв сериозен филм, пълен с герои с тежки и реалистични рани, преживяващи кански мъки в ледената пустощ, изведнъж сцена стил Уили Койота, като Лео Пада в пропаст, ама дървото го спира, разбираш ли - почти очаквах да го изстреля обратно нагоре.

Все пак Инариту (предполагам с дейното участие на Любезки) го е заснел уникално, а Лео и Харди правят силни роли. Чудя се обаче, дали майсторлъкът е достатъчен, ако крайният резултат все пак не е интересен, или поне няма някакво сериозно послание.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 9 месеца

Jim Raynor написа:Тhe Revenant

Все пак Инариту (предполагам с дейното участие на Любезки) го е заснел уникално, а Лео и Харди правят силни роли. Чудя се обаче, дали майсторлъкът е достатъчен, ако крайният резултат все пак не е интересен, или поне няма някакво сериозно послание.
Филмът има едно уникално достойнство, което често се пренебрегва: след него Лео може пак да се отпусне и да заиграе по своя си лежерно-майсторски начин. Би трябвало точно така да стане. Аз не знам колко хора от форума гледат съвременно азиатско кино, но там пада такова напъване за сериозен епос и предозирана актьорска игра, че Ревенанта не може посмъртно да ги доближи по актьорско запечено напъване. Особено голям подвиг е да издържиш цял японски филм без да ти се доще поне веднъж да преобърнеш цялата домашна секция с телевизора. Ужас!
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 9 месеца

Факт :lol:

Колкото за Иняриту, най-ме радва Birdman: многопластовост, сценарий, драматургия и не на последно място, актьорска игра. Revenant действително е претупан по тези параграфи. Но и двата филма са технически постижения.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 9 месеца

Rogue One

Щом и от този буламач изкараха един милиард.

Повече ми приличаше на филм, изкаран от MARVEL-ския конвеир, отколкото на нещо, свързано с Междузвездни войни. Като филмите за гащниците, ми беше напълно гледаем през повечето време - актьорите не правят някакви невероятни роли, но симпатични, сценарият е пълен с недосмислици и клишета (което, за да сме честни, едва ли е черна точка за нещо от Star Wars), но тук таме има лафове и може да се следи, пейсингът е като по учебник. Тонално се люшкаше от приключенски екшън до нещо в стил "Saving Private Ryan", но нямаше и помен от това, което поне аз свързвам със Star Wars.

В крайна сметка ми се стори бездушен и което е по-лошото - безсмислен. За мен не допринесе с нищо за Star Wars вселената - нито обогати съществуващи персонажи, нито създаде нови запомнящи се такива. Никой след две-три години няма да говори за някой от персонажите в този филм както за Люк, Лея или Хан Соло. Не мисля, че си заслужаваше тази история да бъде разказана - защото беше толкова предопределена, клишира целия филм, който след 2 часа и кусур се усещаше претупан! Толкова ли беше важно как са откраднали тия планове? Заслужаваше ли цял филм? Не мисля.

Лошото е, че според мен това е началото на нов Дисни конвеир. Поне може ли повече да не говорим за Death Stars? Моля? Не може да няма друг plot device в цялата Star Wars вселена.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 8 месеца

La La Land 10/10

Филмът е абсолютно феноменален, на фона на тоновете лайна по кината в последните години мога да отлича него, The Grand Budapest Hotel, Birdman, Interstellar, и 2та уестърна на Тарантино като филми които са ми харесали.
Балансът между мюзикъл сцени и диалози и нормални сцени е супер. музиката е абсолютно 10/10, а винтидж 50тарската Омега на Райън Гослинг я искам :inlove:

:inlove:

Иначе поради липса на прожекции в нормалните кина го гледах в елитарното Одеон. Там е забранено влизането с кола, пуканки и прочие, само с вода, което е добре. Малка и интелигентна публика, която не говори. Спестява ми първите 15 минути дразнещо шумолене и хрупане на пуканки, за съжаление техниката там е зле и яко мажеше картината при по-бързо движение на страни.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 месеца

Гледах Logan. Два пъти. Първият път се просълзих като малко момиченце - не го очаквах. Втория път мислех че ще ми се размине защото вече го бях гледал, ама на пак се просълзих :D Жесток филм, много ми хареса.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 7 месеца

И аз трябва да призная, че се трогнах от това, което са постигнали в Logan. Един от малкото филми за супер герои, който е първо чудесен филм и после филм със супер герои.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 6 месеца

Изображение

ДОЧАКАХ ГО!!

Не е тайна, че съм огромен почитател на Power Rangers. Може да се каже, че с поредицата си вървим заедно от самото начало (първи епизод е излъчен 25 дни след като съм се родил) и Рейнджърите винаги са ми били изключително насърце. И когато някой реши да ребуутва нещо, което ми е толкова скъпо, нормално да се притесня. Още повече, когато видях първи снимки и първия трейлър... Но със следващите реклами, плакати и тн, нещата започваха да ми изглеждат все по-добре. И ето, че 839 епизода по-късно (и продължават... и да, гледал съм всичките) и след 20 години чакане, НАЙ-НАКРАЯ гледаме нов филм - ребуут на оригинала Mighty Morphin' Power Rangers.

Само че за разлика от много други ребуути, този е много, ама много добър! В поста ще има известно количество ЛЕЕЕЕЕЕЕКИ спойлери.

На първо време, ако сте запознати със сериала, не очаквайте същото нещо! Това не е толкова филм за супергерои, колкото за teenagers with attitude (както ги определя Зордон в сериала). Младежи с проблеми, които не се вписват и младежи, които допускат грешки, с които ще трябва да се примирят. Със страхове и съмнения. Гледали ли сте "The Breakfast Club"? Премахнете фантастичните елементи на сюжета и филмът доволно ще е сполучлив римейк и на тази класика. И въпреки това, да, макар че трябва да почакате, шарените униформи са във филма, както и механичните динозаври и всемогъщият Мегазорд.

Сценарият не преразказва дословно сюжетът на първи сезон, но черпи много вдъхновение от богатата история на поредицата (точно така, ПОРЕДИЦАТА, не се ограничават само с елементи от първите епизоди) и представя по подходящ начин светът на Рейнджърите на новодошлата част от аудиторията. Все още имаме етническото разнообразие, традиция в сериала, но дори и тук създателите успяват да добавят нещо ново, което е похвално, а още по-похвален е начинът, по който го представят.

Ами за заклетите фенове помислено ли е? И още как! Препратки, малки "намигвания", култови реплики и дори великата музикална тема "Go Go Power Rangers" са поместени в лентата (и споменатата песен върви по време на самия филм, не само в крайните надписи, което беше изключително приятна изненада!)

Перфектен ли е филмът? Не, не е. Някои хора ще се ядосат на продуктовото позициониране със сигурност. На мен не ми пречеше. Повече ме разочарова представянето на вещицата Рита Репулса и любимецът на много фенове Голдар, който тук е просто в ролята на нямо чудовище, вместо на извънземния войн, познат от ранните сезони на сериала. Дизайнът на Мегазорд също е далеч от идеален, но пък в рамките на филма си има логично обяснение за това. Искаше ми се да има и малко повече ръкопашен бой в костюмите преди Зордите да се намесят, но съм доволен и от малкото.

Ако очаквате нещо от рода на игралните "Трансформърс" - търсете го другаде. Тук има нещо повече, нещо по-стойностно от безцелно CG тупа-лупа. Излязох от салона с огромна усмивка, друго не мога да искам. Go Go Power Rangers!!

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 6 месеца

Chakan написа:
Само че за разлика от много други ребуути, този е много, ама много добър!

Перфектен ли е филмът? Не, не е. Някои хора ще се ядосат на продуктовото позициониране със сигурност. На мен не ми пречеше. Повече ме разочарова представянето на вещицата Рита Репулса и любимецът на много фенове Голдар, който тук е просто в ролята на нямо чудовище, вместо на извънземния войн, познат от ранните сезони на сериала. Дизайнът на Мегазорд също е далеч от идеален, но пък в рамките на филма си има логично обяснение за това. Искаше ми се да има и малко повече ръкопашен бой в костюмите преди Зордите да се намесят, но съм доволен и от малкото.

Съгласен на 100 % :)

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост