Кой е последният филм, който сте гледали и как се класира...

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Отговори
Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Re: Кой е последният филм, който сте гледали и как се класира...

Мнение Rinaldoпреди 7 месеца

Guardians of the Galaxy Vol. 2 10/10 - Чак да не повярвам, филм да ме зарадва чак толкова. Ще се гледа отново.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 6 месеца

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Приятно се изненадах от филма.
Направен е по-добре от предните три да речем
Не че е някакво чудо невиждано, ама влиза перфектно с кола и пуканки.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 6 месеца

Guardians of the Galaxy 2
Кенеф (за мен). Нямам идея защо и как тия Марвел филми правят толкова пари. Със сигурност е и в мен проблемът, може би дори основно в мен е, но този беше почти негледаем. Предсказуем, клиширан, разточен, безинтересно изигран, безинтересно изглеждащ. И защо е над два часа, като материалът е видимо за към 80 минути?

King Arthur
Изгледах го с удоволствие, но бай гай не му е силата в тия филми, както се видя и в Шерлоците му. Филмът е най-добър в началото, като нашиот е в гетото и свожда/млати/генгства. Фентъзи и приключенската част е значително по-долнопробна, при все нелошия prod design на костюми и обстановки. Има и явни Dark Souls влияния. Все пак бай гай да не се занимава с глупости и да прави Рокенрола 2.

Саундтракът е на супер ниво, ансамбълът - до един събран от популярни сапунки последните годи (SoA, GoT, Vikings) - харизматичен дори само заради подходящия type casting.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 6 месеца

Рокенролата май не направи достатъчно приходи навремето, макар за мен да бе достатъчно як, особено "Тунайт уи дайн ин хел" в ролята на пишманлийчето 1-2. :)

БТВ, някой гледал ли е вече Бейуоча със "Скалата каза"? Има ли смисъл да ходя инкогнито по партизански да го гледам с пуканки и кола? Не ми се гледат абсове и цици в бански с пиратско качество.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 месец

Thor: Ragnarok е супер забавна и шарена екшън superhero комедия. Да, точно така - комедия. Не знам такава ли са я мислили но толкова добре не се бях забавлявал от дълго време. А филма си залужава дори и заради супер секси Бланшет и два кадъра от филма които са феноменални а именно смъртта на валкириите, имаше май част от нея в трейлъра и Тор напада зомбитата в края на филма
PC mustard race

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 1 месец

Stranger Things season 2
Средновато от десет.

Един от епизодите беше излишен, може би подготвят почвата за сезон три?
Фокусът върху героите беше разлят и повече ми харесваше, когато беше повече върху децата и тяхната нърдщина.
Уинона и новият ебач в града като игра ми харесаха най-много от каста.
Елевън вече не е толкова куул.
Сам така и не намери Фродо.
Младият Фреди, Черният, Рижата и Дебелия някак си бяха загубили химията помежду си.
Зомби пишлемето отново играе себе си, което не е трудно стига да пресъздава правдоподобно епилепсия.
Абе, става ама можеше и повече да става.
Ше си чекам Западен свят в изтока.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 1 месец

Tor 3 Ragnarok или там както се казва.
Бива си го филма. Забавен, хилиш се и забравяш - върхът на марвелската формула за блокбъстъри.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 3 седмици

Justice League - гледаем, но нищо повече. Вероятно е най-доброто от пуста филмова вселена на DC ("Wonder Woman" е ААААААААДСКИ прехвален), ама е много далеч от това да може да претендира, че е добър филм. Не отстъпва с нищо на "Avengers", ама всичко, което си струва да се види в тоя филм се събира в 1 минута. Останалото е грозно CG.
Последна промяна от Chakan на 18 ное 2017, 21:01, променено общо 1 път.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 3 седмици

Justice League - па става, очаквах да е много по-зле.
Нали, има се предвид, че си е стандартен комиксов екшън филм, нито повече, нито по-малко.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 седмици

Chakan написа:
преди 3 седмици
Не отстъпва с нищо на "Avengers"...
Хммм, като изключим че CG-то е на ниво 2000-та година, че е правен от двама режисьори за около 3 часов филм и после е орязан да влезе стриктно в 2 часа? Мдам, иначе с нищо не отстъпва - само дето всеки CG ефект вади очите и сцените прескачат така все едно аз съм го рязал ;-).

Иначе се гледа, актьорите правят каквото могат във времето и ограниченията си и има няколко прилични бойни сцени. Но изцяло CG персонажите (Cyborg и Steppenwolf) направо късат сърцето всеки път като са на екрана. Също така е малко трудно да усетиш връзката между персонажите така както Марвел успя да го направи във втората част на The Avengers. Тук всичко е доста-доста претупано и накрая се бият заедно, но само това.

Тук изцяло с спойлерите:
Трябва да се упомене също точно колко дразни навсякъде където с премахнали мустака на Супермен - мислех, че ще е по-малко очеизвадно, но уви... От друга страна много ми допадната първата сцена след надписи - класическо състезание по скорост между Супермен и Светкавицата, ето това си е фенсървис :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 3 седмици

JL е цифра зле, не може да се сравнява с чудната жена да не говорим за отмъстителите. Зак Снайдер има нужда да седне пред камина с едно уиски и да помисли над това дали има смисъл да продължава да прави нещо което не му се удава.

edit. Everybody knows със Sigrid беше доста добре като се замисля
PC mustard race

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

danailkiller написа:
преди 3 седмици
Хммм, като изключим че CG-то е на ниво 2000-та година, че е правен от двама режисьори за около 3 часов филм и после е орязан да влезе стриктно в 2 часа? Мдам, иначе с нищо не отстъпва - само дето всеки CG ефект вади очите и сцените прескачат така все едно аз съм го рязал ;-).

Тук изцяло с спойлерите:
От друга страна много ми допадната първата сцена след надписи - класическо състезание по скорост между Супермен и Светкавицата, ето това си е фенсървис :).
Въпросното нещо в spoiler полето е общо взето най-яката част от целия филм. Иначе Avengers филмите и двата бяха безбожно скучни и незапомнящи се, тъй че да, в това отношение JL с нищо не им отстъпва. И трите не са добри филми, просто по различни причини.

Да бяха оставили Джордж Милър навремето да си направи Justice League Mortal поне...

А "Wonder Woman" защо го боготворят не знам. Средняшки военен филм, в който като метнеш Жената-Чудо почва да изглежда абсурдно, сюжет, който едвам се опитва да съществува, екшън сцени наблъскани със забавени кадри и типичното CG меле срещу тъп злодей за финал.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 3 седмици

JL се усещаше като extended епизод на стрелата ффс, толкова беше бутафорен, евтин и безличен. Радвам се че ти е харесал, аз ако знаех какво представлява щях да гледам Тор3 за втори път. Дори най-тъпия марвел филм пак е по-добре от JL, което е жалко като се има предвид че съм фен на DC повече отколкото на Marvel ама ей го е не случиха на режисьори
PC mustard race

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

cain написа:
преди 3 седмици
JL се усещаше като extended епизод на стрелата ффс, толкова беше бутафорен, евтин и безличен. Радвам се че ти е харесал, аз ако знаех какво представлява щях да гледам Тор3 за втори път. Дори най-тъпия марвел филм пак е по-добре от JL, което е жалко като се има предвид че съм фен на DC повече отколкото на Marvel ама ей го е не случиха на режисьори
Чакай, чакай... къде съм казал, че ми е харесал :lol: Това, че не ми харесват и 2/3 от филмите на Марвел, не означава, че тези на DC стават за гледане :wink: Зак Снайдър беше грешка от самото начало, ама на... JL е всичко, което казваш - бутафорен, евтин и безличен. Повечето Марвел филми са ми по същия начин (може би не толкова евтини :lol: )

И да, аз съм в същото положение - Батман меко казано не ми е безразличен, Супермен също - ама апелирам вместо тях хората да ходят да гледат новия Спайдър-мен или Пазители на Галактиката.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 седмици

Избягах от всичките Абракадабрамени напоследък, но се натресох на най-малоумната адаптация по Агата Кристи от много време насам. Язък за актьорския състав на "Убийство в Ориент Експрес"! Само Джони Деп се спасява като по чудо (защото героят му пуква в началото) от това да бъде отъждествяван с това зловещо мъчение за нормалния човешки мозък.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

"Birth of the Dragon" - ако се абстрахира човек от това до колко е исторически точен (макар, че филмът не претендира да е "истинската история") , много приятно филмче. Кратка, old-school тупалка, с добра хореография и компетентно заснети боеве. Напомня на страхотния Ninja II: Shadow of a Tear в това отношение. Накрая го избива малко и на buddy movie. Идеален за въртене по Диема-та и приятно разнообразие.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост