Сериали

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 години

Действително биваше, но предвид телевизията, налeтите ресурси и най-вече на фона на миналия сезон, е по скоро провал. Набъбналият бюджет е най-забележим при екшън сцените, за чиито размах и реализация вече сте писали. Жалко, че останалите 90% от сериала хич не са на тяхното ниво.

Слабостите ги свързвам с две неща. Oтсъствието на режисьора на първи сезон - Фукунага направи чудеса при екранизирането на иначе постния и муден сценарий. От друга страна, сценаристът/showrunner толкова си може. Вярно, взел си е бележка за някои второстепенни неща като ритъма - този път има значително по-добър баланс между екшън и драма. Но в същото време, при все изобилието от сюжетни линии, цари скука или ако предпочитате безлична и монотонна драма. И няма мистерия, а уж е детективски сериал :roll:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Amazon пуснаха цял сезон на Човекът във високия замък. И обират точките - завързан и стегнат сюжет, добър каст, автентичен прод. дизайн. Личи си, че е правен от ревностни фенбои на К. Дик :smug:

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Re: Сериали

Мнение Rinaldoпреди 1 година

Добри сериалчета, DareDevil, Marvels Jessica Jones, The Man in the High Castle за пропусналите. За момента Ash vs Evil Dead изглежда като добра хорър комедийка :) Ако някой търси здрав екшън с мечове, новия американизиран на Дони Йен Into the Badlands, върви добре.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Аз самият не харесах особено DareDevil и Jessica Jones - страшно евтини ми идват просто. Но потвърждавам, че The Man in the High Castle и Ash vs Evil Dead са доста добри. Като логично Ash е повече като кървата черна комедия такава, не е направена страшно добре, но ако човек е фен на Evil Dead то ще я хареса със сигурност.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

HBO взеха да пускат Vinyl, новия проект на Уинтър (Boardwalk Empire):

Също като предния път, Скорсези е продуцент и режисьор на пилотния епизод. На базата на първия (двучасов) епизод, рекордно много пари са отишли, кастът е също добре подбран. Ама също като предния път, пак се дънят по основни параграфи като сюжет и режисура. В резултат на това, вместо Скорсези TV, получаваме поредната ставаща сапунка.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 година

Бе хвалят го засега, ще го загледам и аз скоро, както и Empire. Само да си довърша Lost, който в 5ти сезон вече е негледаем...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Гледаш Lost , а до неотдавна раздаваше лейм точки :smug:

Нивото на Винила пада прогресивно с всяка серия. И то като се има предвид, че по начало е средняшки. Продължава да има някакъв fan service ефект, както и да се праска с бюджет. Ама персонажите постепенно се превърнаха в жалки карикатури, а с тях се изпарява причината да се гледа.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Някой да зяпа Stranger Things?
Хайпнах се от концепцията, ама Хуйнона Райдър?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Хмм, дори не го бях чувал, но погледнах сега трейлъра и изглежда доста интригуващо. Ще опитам да погледна поне първият епизод уикенда.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Jim Raynor написа:Някой да зяпа Stranger Things?
Хайпнах се от концепцията, ама Хуйнона Райдър?
Изненадващо добър, гледа се на един дъх, събудих се от филма към 5 и 30 сутринта, откак седнах да го гледам, т.е видях, че вече било сутринт деба, аз аз уж тъкмо седнах да го гледам... Музиката е култова, напомня на старите електро парчета, плота си е як. Главните герои са в същност малки дечурлиги, ма сериала е смазващ, на кой му пука за Уинона....
Гледайте, вечер на тъмно (ако може с някоя мома да подскача под завивките)... (от страх ще подскача, не за друго)... :lol:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 година

Сериала е супер фън и въпреки че издиша последните един два епизода си заслужава времето
PC mustard race

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 1 година

Дито, и мен ме накефи. Заслужава си времето - целия първи сезон е вече онлайн и го изгледах по време на един дълъг полет.
Като цяло ми хареса много, Уинончето играе добре, децата също.

Атмосферата са я докарали, всичко е мега осемдесератрско, като се почне от тежките синтезатори на интрото, та чак до последния епизод на сезона.

Само имам една много сериозна критика към едно нещо, което малко го правят на магия към края на първия сезон. Голям фен съм на флоут танковете и такова нещо определено не можеш да си направиш у вас за 15 минути с подръчни материали :)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Е те не го направиха у тях, за 15 мин или с подръчни материли точно, но разбирам какво имаш предвид.

И аз го изгледах и ми дойде идеално. Четох разни критики за него, имат някаква почва, но си остава фактът, че просто няма алтернатива. Ако ти си гледа осемдесетарски хорър/мистерия ала Twin Peaks, с малко ET и малко Стивън Кинг/Роб Райнър...

Всъщност не виждам смисъл да го довършвам това изречение. Must Watch отвсякъде. /bow за атмосферата, по-автенитчен може да е само ако ползват машина на времето, за да го заснемат.

Ако не направят втория сезон официален скоро, ще запаля централата на Нетфликс.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 1 година

В изолационните камери има около 30тина санта вода на дъното, а в нея има разтворена сол - около един тон :) Заприказвах се с персонала на студиото, в което ходя да флоутя последния път. Казаха, че подменят изцяло водата веднъж на шест седмици, а разтварянето на толкова много сол се прави много бавно с електролиза, или нещо от този сорт. Във водата има толкова много сол, че на пипане е по-скоро мазна, или много плътна, съответно не можеш да потънеш вътре. Първата камера, в която показват 11 е прототип на Джон Лили правена през 50те. С нея са правили тестове за влиянието на различни вещества, предимно LSD. Идеята е била да се раздели ефектът на веществото от околната среда и да се направи обща статистика кой какво преживява без никакви външни влияния. Влезеш ли в камерата, губиш усещане за допир, мирис, зрението ти също не работи. Тялото ти спира да получава каквито и да е сигнали от външния свят. Малко е интимно едно такова. След няколко "инцидента" са минали на хоризонтален вариант, който е много по-безопасен и в момента всички камери са от този тип. Готино преживяване, най-близкото до нулева гравитация.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Jim Raynor написа: Ако не направят втория сезон официален скоро, ще запаля централата на Нетфликс.
Направиха го официален преди 3 седмици(16 дни) още, къде си гледал... оставаше и да не му "боднат" втори сезон :) Stranger Things Renewed For Season 2 At Netflix!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 8 месеца

С относително закъснение гледах трети сезон на Black Mirror и определено мога да заявя, че отдавна не съм гледал толкова качествена сапунка. Антологичният формат пасва идеално, тънката сатира е екстра, а режисурата и актьорската игра са сред най-доброто извън кината.

Закъснях с гледането заради недотам читавото начало на първия сезон от 2011, което направо ме беше отказало от поредицата. Едва миналата година ми попадна специалният, Коледен епизод и забелязах стабилен напредък. А от трети сезон, се вижда, че с още повече зрялост и не на последно място, Netflix-ов бюджет, нещата се получават :yes:

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 8 месеца

Хубавото е, че края на тази година се чака 4ти сезон... иначе през2-3г. чакане за едни 6 епизода... но да Нетфликс го поръчаха направо с 12 епизода разделени на 2 сезона по 6...

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 месеца

:hype:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 месеца

Тревожи ме да не заложат на геронтофилски ансамбъл.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 месеца

То говорейки за сериали започна сериал по книгата "Американски Богове" (на Нийл Геймън), мисля, че ще ги дават всяка събота по STARZ. Засега само един епизод е излязал, но е много обещаващ и изключително въздействащ от визуална гледна точка. Да не говорим, че Иън МакШейн играе г-н Сряда и направо разбива откъм актьорска игра!

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост