Анимационно кино

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Отговори
Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Анимационно кино

Мнение ZaGпреди 4 години

Напоследък докато хапвам гледам по някое друго аниме епизодче и така изгледах:
SDF Macross
Изображение
Доста по добро и по интересно ми беше от колкото очаквах. Старичко е и арта на места направо ме убиваше от смях, но като цяло сторито беше интересно. Личеше си обаче че още от тогава са имали намерение да правят маса продължения. Според мен обаче трябваше да свърши на 2/3 от епизодите, след голямата битка. Любовните лигни и не решителността на главния герой след това, ми дойдоха малко повече и ми се сториха леко не нужни като цяло. Все пак ми хареса повече от оригиналния Гъндам, който на моменти беше доста лейм ... особено края.

Zettai Karen Children: The Unlimited - Hyoubu Kyousuke
Изображение
Типичната история позната ми до болка от x-men и не само, появили са се хора с свръх умения и нормалните хора се насират в гащите че ще бъдат унищожени (и заради действията си най вероятно ще бъдат). Предъвкана концепция, но героите са много приятни, битките също. Като цяло, доста приятно аниме - нищо повече, нищо по малко.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

Берсерк

Изгледах го след четене на препоръки назад в темата - наведнъж, общо взето. Иска ми се да вярвам, че това, което видях последно, е плод на просъницата и подутия ми от гледане мозък. Що за бездушно извратено говедо трябва да си, та да завършиш по такъв начин. Сигурно щях да преглътна кошмарната пришивка на последните три епизода, ако не беше моментът на tentacle rape-a на Casca, след който...

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 4 години

Е то за това имаше подготовка с малкото момче от рано. Той с години е жертвал хора само в името на това да стане крал и явно е имал проблем с това. Не би било чесно да жертва всичко за някви изостанали 50 човек точно на финалната права, нали няма да е уважително към всички избити заради "мечтата му" до сега :lol:
Последна промяна от niki_ на 24 юли 2013, 15:41, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 4 години

Jim Raynor написа:Берсерк

Изгледах го след четене на препоръки назад в темата - наведнъж, общо взето. Иска ми се да вярвам, че това, което видях последно, е плод на просъницата и подутия ми от гледане мозък.
Арта е брутален в анимето, независимо от края, но дам ако се бяха сетили да го завършат по друг начин, по добре щеше да е, така или иначе съм го гледал 3 пъти сериала в рамките на 15тина години...

Онзи ден ми препоръчаха това:

- старичко е пак, но пък било яко, единственото кофти е, че е 13 епизода само...

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 4 години

Да на мен Берсерк ми еба мозъка преди години като го гледах. А това с изграждането на някаква атмосфера и герои които обикваш само и само за да ги съсипят в даен момент е толкова евтин и долен похват. Поради който презрях анимето.
PC mustard race

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

cain написа:Да на мен Берсерк ми еба мозъка преди години като го гледах. А това с изграждането на някаква атмосфера и герои които обикваш само и само за да ги съсипят в даен момент е толкова евтин и долен похват. Поради който презрях анимето.
Aз и 3те пъти не бях наясно с края :) айде 1вия път е оправдание, ама останалите 2 пъти :)

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Нека и не забравяме, че не никакъв край реално, а просто до там е била мангата и слага край на първият чаптър от историята. Все едно да се оплаквате от подобни неща в Game of Thrones :lol:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

BERSERK SPOILERS

Ники, просто ти казвам какво усещане ми остави (даже и днес ми е криво :). Нямам против идеята на завършека, която си описал в предния ти пост, защото е намясто. Вбеси ме реализацията.

Ти като си навътре в книгите вероятно по-глобално виждаш нещата. Аз поне до последните три епизода бях с усещането, че гледам творба, която се движи от взаимоотношенията между персонажите (които ако и да не са безкрайно оригинални, последователни или дълбоки, ме оставиха с много позитивна емоция) на фона на средновековна обстановка + шепа (реално в едва 5-6 от епизодите) мистични елементи. Дори ми направи впечатление, че е доста обрано и няма някакво прекомерно графично насилие или драми с основни герои (от които реално никой не умира до финала - сравни споменатия Мартин, при който затъването започва още първите 100-тина страници с осакатяването на Бран, изчезването на Бенджен и т.н. и от там се върви все надолу, но вече си се настроил).

После идват въпросните три епизода с някакъв deus ex machina финал с демони и ю-ги-о чудовища и обръщат всичко надолу с главата. Както писах и по-горе, особено ме ядоса какво направиха с Casca, чието цяло развитие беше свързано с това как преодолява физическите си недостатъци и е наравно с баничарите - някакъв извратен maledom fantasy, който обезсмисли всичко до този момент. Не мисля, че страдам от особен пуританизъм, но и не ме интересува какво може да се каже за вкусове и културни различия - това (NOT FUCKING SAFE FOR WORK) не е изкуство - за такива неща хората се водят на лечение. Сериалът, като попрехвърлих въпросната манга, дори е спестил това-онова, за което благодарности. Мое мнение.

До колкото разбирам, в книгите са по-опаки нещата (повече мистицизъм и насилие, по-малко дързост и красота), които вероятно обосновават в някаква степен такова развитие. Но дори сега се сещам за няколко варианта за завършек, които да постигнат същия ефект, без да изгубят страхотната атмосфера и усещане до този момент. Не че е моя работа да го правя.

Не знам защо се подразних толкова. Може би и аз имам някакви ментални проблеми или съм просто твърде впечатлителен. Или мразя някакви хора да си с***т на метеното.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Eми аз също не съм чел нито ред след финала на анимето. Разбирам напълно от това което си написал, защо може да не ти e допаднал финала. За мен самият край не представлява никакъв проблем, като тематика. Може би защото съм го гледал във времена когато гледах повече аниме и бях подготвен за японски извращения. Както си видял и отбелязал със снимка в мангата има доста по- гнусни сцени от анимето. Принципно има доста извратени азиатски неща. Дори един OldBoy множеството от хора на които казвам да го гледат, после ме псуват колко е ужасен тоя извратен филм. :lol:

Все пак трябва да призная, че и аз бях потресен след първото гледане на Берсерк и няколко дни съм си мисли, какво по-дяволите се случи :lol: . На второ гледане обаче ми беше още по- интересен защото навързваш много повече детайли от разговори и сцени, а когато стигнеш до края реално има доста логика в изборите и самите персонажи в рамките на художественият им свят разбира се. Развитието на персонажите за мен е ценното в анимето.

Иначе самата история си е dark fantasy и Golden Аge арката ( сериалът ) е малко или много пролог в историята, както казахме не е реално край. Лошото е, че мангата се пише едва, едва от 25 години и не e завършила още! Явно някой иска да се храни от нея докато не умре и съм чувал, че доста се разводнява с по- mindless Hack’n’Slash напред. То аз и без това силно се притеснявах, че ще задържи същото ниво до края.

Уви исках да видя продължението във видео формат със музика и озвучение. Манга комиксите не са като книга в която имаш множество средства да покажеш неща, които няма как да бъдат филмирани за разлика от картинките с балончета текст. Естествено обаче трябва цялата инфромация от мангата да стигне до екрана, а май новите филми са помия по този параграф и това убива много от внушението. Целият сериал в 6 часа.... :blue: не знам дали да не почна да чета вече, толкова години чакане и май ни си заслужаваше.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 4 години

И аз бях леко потресен на края на анимето. Още повече че тогава едва започвах съзнателно да гледам анимета и такава бруталия беше нещо супер ново за мен, само Клеймор ме беше подготвил малко. Въпросът е че цялото аниме е едва ли не интро към същинската история, която продължава в мангата. Имайте предвид че това в анимето е нищо, мангата като започнах да я чета не издържах повече от 5-6 страници до макс чаптър на ден защото се депресирах от бруталията, но точно тя гради атмосферата. Честно казано като се замисля от по тъмните и брутални манги дето чето, в Берсерк наистина може би прекалява с рейп-а, но пък трудно би се изградила толкова тъмна, гадна и брутална атмосфера без него.

Преди няколко седмици се бях събрал с приятели и го гледахме заедно, и пак ни хареса супер много. Но и те като мен останаха силно разочаровани от края. (Под силно разочаровани имам предвид че свърши точно когато започна да става итенресно)
Последна промяна от ZaG на 25 юли 2013, 22:06, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 години

Края за мен е единственото смислено нещо в целия сериал - ако ги нямаше последните 2 епизода щеше да просто стандартна фентъзи бозица. (като Клейморчето)

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 4 години

(като Клейморчето)
Must resist urge to argue :axe:
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

То няма какво да се спори - Клейморчето е готино сериалче, което изгледах с кеф но няма нищо с което да надскача статута на стандартно аниме в което нашите бият лошите със суперсили. Берсерка е същата хурка освен финала който ебава майката на целия разказ досега и те оставя паднало чене ако не си внимавал в картинката.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Берсерк е ниво над клеймора, но и клеймора си е добро, за съжаление остана до 1 сезон, очаквах втори и някво развитие нагоре, все още го чакам... дори за последните няколко години, последното аниме което гледах беше Клеймора, когато излезе и миналата година берсерка, че не го бях гледал отдавна, а ми се гледаше нещо с брутал арт и тн. даже май заради ремейка реших да го гледам пак... много рядко се правят яки брутални анимета с як арт, а дори и да ги направят, ги правят или кратки или не ги завършват... Така или иначе, анимациите се целят в детската аудитория повече, някой неща са си ясни, било и за бруталията вътре.
Рейпа и кървищата, са си запазена марка в историята на Япония от зората на времето, както се казва, дори японците имат няква мания да рейпват момичета по автобусите и влаковете в Япония в днешно време, до колкото четох полицията не може да се оправи с тия неща, щото като половината нация го прави, няма как останалата половина да оправи положението... А тия неща са така от зората на времето, японците явно не са еволюирали все още. Дори наскоро имало някво изледване в 2 от най големите училища в Япония над 70% от момичета са признали, че са минали през това.. Така, че правете си сметка.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 4 години

The faq... е другите хора в метрото не правят ли нещо по въпроса?! Тва ако е вярно бахти хаоса. А и ако наистина има такъв проблем и той се знае, защо по дяволите момичета продължавата да ползват влаковете и защо родителите им ги оставят?
Mалко се отклонихме от темата...
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Другите записват с телефоните за вкъщи...

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Музиката и художествената насока го носят до края. Статичните фонове особено бяха много красиви. Не съм в час с история на изкуството, за да използвам точното определение, но крайното усещане като атмосфера беше The Last Airbender среща Gangs of New York среща Deus Ex (Шанхай частта). Звучи като манджа с грозде, но при мен поне проработи.

За съжаление е ужасно зле написан - не просто претупан, което да се оправдае с неясната продължителност, а аматьорски, дебилно написан. Вярно е, че не работя във филмовата индустрията, но при все това ако произведеш умотворение като "He used his blood bending to take away his bending", не би трябвало да те пускат другаде освен по fan fiction сайтове.

Нямах проблем с основните идеи в сюжета и по-специално сменената обстановка. За да избягаш от именит предшественик толкова генерално се искат топки и ги уважавам за това. Технолохия и повелители, гражданската война между можещи и не можещи - потенциал колкото искаш. Но когато няма основа от солиден сюжет и диалог, всичко хубаво остава само на хартия.

Противните и недоразвити персонажи също не помагат на сериала. Ще се спра само на Мако (Мейко ?), който особено ме забавляваше. Още в началото ни се пояснява, че трябва да изпитваме симпатия към него, въпреки че е дръпнат, понеже родителите му били убити. Той обаче е типичния мрачен красавец-спортяга, освен това огнен повелител и гладиатор, а големият проблем в сюжетната му линия е с коя от двете най-яки мацки, които са му навити до немай къде, да направи заварка. Ненужно е да казвам, че бях дълбоко жегнат от личната му трагедия :lol:

Едва ли е уместно да се очаква кой знае какво от анимационен сериал по Николодеон, но The Last Airbender беше класа именно като сюжет и диалог - стегнат, простичък, емоционален и безкрайно очарователен. Мислено си го сравнявам с усещането, което преди десетина години ми оставяха книгите на Ерих Кестнер или Астрид Линдгрен. Това липсва напълно при Кора, без да е заместено от нещо друго с подобно качество. Не е съвсем лишен от моментите си (polar bear dog fuck yeah), а въздушното карате и пердахът като цяло са наистина динамично режисирани и вдигат адреналина, но му липсват основни неща, за да се препоръча на друг, освен на феновете. Дано септември вдигнат нивото.

ПП. Дължа известно извинение на Берсерк и финала му. Кора, освен другите разочарования, очаквано завърши доста претупано. За момент се наканих да им тегля една последна докато течаха надписите, но после внезапно си помислих "Е, поне не беше Берсерк" и просто превключих на бокса. Вече съм имунизиран към безобразни завършеци :lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

Ама таргетът не са ли 10yo? Какъв диалог тогава :smug:

Аз си пускам Cowboy Bebop по случай новия Blu-ray и се размазвам дори повече от преди :bow:
15 години по-късно, Краварят си остава майсторска творба и с лекота отвява пределите т.нар. "aнимационно кино", "сапунките" и "аниму сапунките". Даже не знам защо пиша в тази тема...

После ще взема да си припомня и Champloo :monocle:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Миязаки хвърля кърпата. :(

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic