Анимационно кино

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

Май тоя път е наистина:

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ent/.77263
Ghibli Co-Founder Suzuki: Studio Considers Dismantling Production Department
Studio Ghibli representative director and co-founder Toshio Suzuki appeared on the TBS television program Jōnetsu Tairiku on Sunday to discuss the studio's future after Hayao Miyazaki's retirement from directing feature films.

Suzuki discussed the great changes that the entire studio is undergoing at the studio's shareholders meeting, and mused that these changes may include dismantling the production department. While there has been talk among some about dissolving the studio outright, Suzuki emphasized that the truth is that the studio is considering "housecleaning" or restructuring for now. The end result would be "rebuilding" the studio and creating an environment for the next generation.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Анимационно кино

Мнение danailkillerпреди 3 години

Твърде много слухове и новини има вече по повода, че човек да не вземе да се притеснява. Интересно е защо се получава това предвид, че всичките им филми хората ги харесват, гледат и купуват, игрите, които направиха се продаваха добре сякаш също... нелогично ми е всичко това, но японска работа все пак...
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

:hype:

http://www.huffingtonpost.com/jim-hill/ ... 45058.html
"I'm kind of hoping that the reaction from animation fans will be so loud and so strong that Sony will be eager to put Popeye into production," Genndy continued. "That way, once we finish working on Hotel Transylvania 2, we just move on over and begin working on Popeye. And then have that film out in theaters in a year or two."
Как може още да не е в продукция :axe:

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 3 години

Aldnoah Zero
Изображение
Toку що изгледах последния епизод. От мноооого време не бях гледал толкова добра мека. Още от началото беше много яко защото главния герой противно на очакванията ми не получи супер OP робот а ситуацията беше точно обратната. Противниците бяха с мега могъщите роботи а наще хора с някакви кофи за боклук. Арта и графиката бяха на ниво, мисля че едно от много малкото анимета където не само че CG-то не е отвратително а даже бих го счел за плюс. Всичките герои до един са интересни и претърпяха развитие. Историята е много интересна и дори за малкото си на брой епизоди имаше няколко обрата които честно не очаквах в съответния им вид. ОСТ също кърти. Просто дори да опитам няма 1 нещо за което мога да се захвана и да мрънкам. Края на сезона беше направо WTF нямам си никаква идея с какво и как ще продължат но нямам търпение да видя. Силно препоръчвам!
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Тук ме хвана в перфектен момент! Първо, че отдавна не бях гледал яко аниме, сървърите на Destiny се ебават, доста цъках на 3DS-а и не ми се щтрака повече и за капак на всичко днешната работа ми се отложи, защото клиента си прецакал нещо сървъра :).

Така, че мигновено започвам да го търся из тракерите... хаха започвам да свалям аз филмчето и какво да видя - аз вече имам свалени и изгледани първите няколко серии! Но току що свалих всички до 11-на серия и отпочвам от 4-та нагоре! Успя да ми запълниш вечерта!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Никой ли не гледа Space Dandy?
Нонсенс от-до :dizzy:
Свръх качество на анимацията (като едно време) :bow:
Голяма простотия общо взето, цяло чудо е, че се е намерило кой да продуцира.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Shingeki no Bahamut Genesis
Ууу много неочаквано това аниме излезе сила. Изненада ме силната динамика, всеки епизод нещо се случва, историята и героите се развиват. Анимето уж 12 епа а на края имах чувството че е било по дълго.
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

Интересно, но съм пропуснал мнението на vvarp, така че сега пуснах да се сваля както Space Dandy, така и Shingeki, чудесно че съм и отпуска тези дни, така че ще мога да си седя и да ги гледам :-D.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 2 години

Не съм сигурен тук ли, или в темата за сериали да го пусна, но ГОРЕЩО препоръчвам новия сериал "Thunderbirds arе Go!".
Вероятно има сред вас хора, които са гледали "Буревестниците" навремето, а дори и да не са, сигурно поне са чували за него. Новото сериалче малко ме уплаши с това, че ще е уж CGI, но ме грабна още от първи епизод!
Анимацията всъщност е смесица между модели (и то не от кой да е, а от Weta Workshop), като CGI се използва само за хората и за самите Буревестници в някои сцени. И макар компютърно анимирани, героите са направени така, че да наподобяват класическите кукли!
Историите са интригуващи, музиката - чудна, а декорите просто красиви!! Страхотен труд от страна на създателите и определено достойно да носи името "Thunderbirds" (за разлика от игралния филм отпреди 10-тина години)

I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Knights of Sidonia
Изображение

Изгледах първи сезон на един дъх и 2ри до където е излязъл. Спокойно мога да кажа че това е най доброто sci-fi аниме което съм гледал. Брутален сетинг и атмосфера, създанията са мистериозни и изглеждат супер не приятно направо гротескно. Кефи ме как почти абсолютно всичко като екипировка, инструменти и тн. изглежда износено или направо потрошено. Често анимето ми напомня на Пришълеца филмите но ми е трудно да си обясня защо точно. Битките са добри и цялостната исторя за момента върви много яко - хем разкриват детайли хем задържат някакво ниво на мистерия.

Дълго време избягвах да го гледам това аниме заради CG-то като видях че и самите герои са направени с ЦГ направо ми се преповръща. Но за битките - роботите и извънземните е повече от ок. Силно препоръчвам.
Изображение

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 2 години

Еми, има роботи, тъй че I'm sold :D
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хъмм, веднага ще му хвърля едно око, мерси!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Knights of Sidonia Season 2
Изображение
Hooly fucking shit!! Малко съм без думи. Не знам дали това не е най якия сай фай който съм гледал (не само аниме). Пръснах се от кеф от първия до последния епизод. Постоянно развитие на историята и героите, но някак си успяват да държат нещата мистериозни. И мамка му тая атмосфера дето вади анимето е уникална! Екшъна скочи с няколко левела нагоре, последните 2 епизода, най вече пред-последния ме оставиха без дъх. В битките ЦГ-то блести, на моменти дори героите изглеждат много добре (или просто съм им свикнал вече).

Толкова се накефих че мисля да се охарча да си купя всичките броеве на мангата. Цената в Ебай е жестока защото тря се плати доставката на всеки волюм по отделно но ме съмнява Хеликон да предложат по добра оферта за вност, но ще изчакам и ще видя. Жалко че паунда е толкова скъп в момента...
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ммм, добре, че спомена, че е свършил сезона, аз бях гледал до 8-ма серия вторият сезон, но тъкмо пуснах да се свалят последните няколко серии :-D

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Давай ман, не мисля че ще съжаляваш. Аз мисля да го изгледам пак след време, на блу рей и голямо тв, по възможност и с добра звукова система, маратонче ще си направя :crazy:
Btw дойде ми офертата от хелихон... ~130лв отгоре на цената в ебай, тия са луди... Нищо чудно че тук никой не си купува такива неща :crazy:
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мдам, много е трудна работата с мангите и/или внос на тея японските blu-ray филми. Аз самият отдавна искам да си събера пълна Гибли колекция, но просто не мога да се прежаля на цените, на които ги намирам.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 2 години

One punch man е последното аниме което съм гледал и на което съм се забавлявал от Samurai Champloo може би. Доста приятна пародия :)
PC mustard race

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Даа много е добро. Забавно е а анимацията и екшъна са размазващи :D
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 2 години

На човек гледал само Death Note какво бихте препоръчали? Най-най-задължителното демек кое е?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 2 години

Akira, Berserk, Hellsing, vampire Hunter D, Evangelion, Ghost in the shell, Serial Experiments Lain, Samurai Champloo, Cowboy Bebop. Avatar не е аниме но е як. Последно съм гледал сериозно аниме доста отдавна, оттогава може да са излезнали нови и яки. Според мен обаче Akira, Berserk и Ghost in the Shell трябва да са първите с които почнеш.
PC mustard race

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 2 госта