Анимационно кино

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Отговори
Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Re: Анимационно кино

Мнение BardoSoreпреди 3 години

Jim Raynor написа:Миязаки хвърля кърпата. :(
Източник?

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 3 години

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

Миядзаки не е от хората, които се пенсионират. А и не е като да има кой да му стъпи на малкия пръст, камо ли да го замести.

Тия приказки за пенсия са заради някои реакции по повод новия му филм. Щото Миядзаки дълбоко е вкиснал политическия елит на Япония, насаждайки редовната си антивоенна пропаганда, не къде да е, а във филм за Втората световна :lol:
За капак, по-рано тази година сипеше люти критики относно про-военните конституционни промени.

Иначе, що само аз хайпвам двойния фийчър на Миядзаки и Такахата :kamiya:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Новият проект на хората стоящи зад Cowboy Bebop и Samurai Champloo...

:rucrazy: hopefully in a good way

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 3 години

Dragon Ball Battle of Gods + SPOILERZZZ
От момента в който беше обявен чаках с нетърпение този филм. Бях обвзет от безкраен хайп само и само за да бъда разочарован и то от елемента който прави Dragon Ball, Dragon Ball - битките и по точно основната битка. Честно казано филма започна добре и направи добър сетъп за да се покаже колко мощен е Bills ("гада" във филма) - намля Goku SS3 с 2 удара без да му мигне окото, после се бие с Vegeta и виждаме че някак си Vegeta е станал по силен от SS3 Goku и то в SS2 форма => awesome. Разбира се Bills побеждава ez. И започва крапа - идва времето да изкарат God трансформацията - омг колко ли яко ще изглежда - няма да изглежда яко въобще както е най най нормалната форма само коста на Gокu стана червеникава, дори без да се изправя или нещо такова, дори физически бъф нямаше.Ок все тая за вида на формата, трансформацията се води Super Saiyan God трябва да е мега мощна нали, Bills се води бог на разрушението и той не би трябвало да е слабичък нали... Е ама битката между 2те нито беше особено разрушителна нито като хореография беше добра нито нищо. Не запознат човек ако гледа Goku vs Frieza и после гледа Bills vs Goku ще остане с впечатлението че Frieza e маса по силен от Bills (а всъщност е най слабия гад). От дбз битка се очаква да блика мощ, да те надъхва, да се изпълниш с адреналин само като си помислиш, да има мега яките техники, е не тук нямаше нито 1 от тези неща. НИТО ЕДНО. Нито 1 оригинална енергийна атака, нито 1 яко меле комбо, нищо... Най големите разрушения се свеждаха до чупене на дървета и камъни, експлозиите бяха мънинки, а сблъсъка на ударите им дори не потрошаваше стъклата на околните сгради. И за финал, финалната атака на Bills ...... а giantt energy ball... точно като Frieza и Kid Buu, само дето те имаха 1тон яки комбота и техники...

Анимацията на моменти беше такъв крап, че аз да бях рисувал щеше да е по добре, звука също допринасяше с нищо за да се чувства някаква мощ от тоя филм. Не ми хареса, разочарован съм искам си времето обратно. Единственото може би хубаво нещо което е в тоя филм е че загатва или продължение или нова поредица, само няма да е зле ако правят някое от 2те да е поне на нивото на старите серии че ако са като филма ще плача...
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 3 години

Току що гледах 1ви епизод на Kill la Kill... Толкова ridiculousness просто няма, арта очаквано напомня супер много на Gurren Lagann и е също толкова over the top. Направо се смазах от кеф :D
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

The Wind Rises - Hayao Miyazaki

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 3 години

The Farewell Masterpiece - овърхайпват го, но едва ли ще е лош...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Изображение

Някой да знае от къде е?

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 3 години

Vampire Hunter D
PC mustard race

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 3 години

Вторият Vampire Hunter D (Bloodlust).

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мерси! Познато ми беше от някъде - явно самата анимация, тъй като съм гледал първия преди десетина години. Ще ги дръпна да ги изгледам наново.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 години

Първият обаче е по-голяма класика. Поне за мен. :) Даже беше пуснат на VHS Касетки дублиран на български у нас и може би е едно от първите лицензирани анимета. Страхотни спомени от деството имам, даже го изгледах наскоро пак.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 години

За сметка на това втория е едно от най-красивите неща в жанра анимация изобщо :yes:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Загледах Attack on Titan, бях отвикнал от постоянното крещене из аниметата :wall:
Но пък на японците не може да им се отрече разчупеното мислене, Холивуд тъпче от години на едно и също място, пък и доста красиво анимето.
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Как са титаните нататък, щото на базата на първи епизод, не ми се сториха ок...

RRSunknown написа:За сметка на това втория е едно от най-красивите неща в жанра анимация изобщо :yes:
Bloodlust определно кърти като дизайн (стабилно повлиян от големият Йошитака Амано).
Вече като мащабност, има голяма конкуренция: по-новите на Миядзаки (от Мононоке натaтък), Paprika и най-вече, Steamboy, с който Отомо вдигна летвата до небесата. Ама при този аспект, бюджетът има определяща роля.

Иначе, анимацията не е жанр, а средство :-)

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Re:

Мнение Rinaldoпреди 3 години

vvarp написа:Как са титаните нататък, щото на базата на първи епизод, не ми се сториха ок...

RRSunknown написа:За сметка на това втория е едно от най-красивите неща в жанра анимация изобщо :yes:
Bloodlust определно кърти като дизайн (стабилно повлиян от големият Йошитака Амано).
Вече като мащабност, има голяма конкуренция: по-новите на Миядзаки (от Мононоке натaтък), Paprika и най-вече, Steamboy, с който Отомо вдигна летвата до небесата. Ама при този аспект, бюджетът има определяща роля.

Иначе, анимацията не е жанр, а средство :-)
:yes:

между другото ако някой иска artbooka на -> Vampire Hunter D брутален е.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

За мен титаните страда от типичните аниме недостатъци. А именно предраматизиране на почти всяка изречена реплика, всички крещят и плачат. Типичните евтини похвати за драма, където сериала се опитва да те привърже към някого и след това го убива. Недостоверни персонажи, недостоверни реакции и т.н.
Но както казах това са си типични аниме недостатъци, ако някой е ок с тях ще му е интересно.
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Ясно, ще гледам друго :-)

Ама тия изпълнения не бих ги нарекъл типични за японската анимация, щото нещата са по-глобални - всичко опира до умения и възможности. Каквито е нормално да отсъстват в голяма част от продукциите - били те филми, игри, сапунки...
В конкретния случай на японската анимация, не съм видял големите имена (Такахата, Миядзаки, Кон, Уатанабе, Оши) да оставят персонажите, диалога и сценария на случайността. Или просто не са правили "аниме".

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост