Анимационно кино

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Отговори
Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Анимационно кино

Мнение Jim Raynorпреди 4 месеца

Аз също изгледах Кесълванията - като цяло са верни нещата, написани от @Chakan, но аз в крайна сметка го изгледах с умерена доза удоволствие. Всъщност е някъде 90 минути всичкото, така че не отне и много време. Ван Хелзинг според мен не е сравнението, което търсиш, по-скоро е по-долнопробен западен homage към Вамир Ловец Д. Не мисля, че улавя атмосферата на Кесълвения - за музиката съм особено съгласен с горното мнение.

Аз лично не го видях като сериал въобще - по-скоро си е пълнометражен филм, който на рендъм са нарязали на 4 парчета - гледа се като едно цяло и епизодите нямат собствена арка. Всичкото е като някакъв пилотен тест - приключва като прелюдия към нещо значително по-голямо. Но пак, ако имате Netflix и 90 минути - може да се гледа. Анимацията е сносна - ще видим идните 8 епизода дали ще направят нещо смислено с нея, или ще си остане малко над посредствено.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 месеца

Кесълът е плод на десетилетна разработка :lol: Щом след толкова умуване са стигнали до "инквизицията коли и беси из средновековно Търговище", надежда всяка оставете.

А по въпроса с Vampire Hunter D: Bloodlust, хвърлете едно око на Highlander: The Search for Vengeance (2007), пак на същите режисьор и студио. Аз дълго време го скипвах заради глуповатия франчайз, ама се оказа доста приличен. Не ниво Ninja Scroll или Bloodlust, но не чак толкова далеч. Нетфликс вместо да харчат цяло състояние за пародии като Кесъла, да бяха се свързали с Кауаджири и Madhouse, че от едно 30 години търсят кинти за продължението на Ninja Scroll.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 2 месеца

Highlander-ът навремето като излезе доста ми хареса и е всъщност едно от по-добрите неща във франчайза. Ама анимационното сериалче откъм концепция кефеше много повече.

И като е тръгнало на анимета - понеже наскоро изгледах целия Robotech, реших да изгледам и Megazone 23, понеже навремето са го адаптирали като Robotech филм с плачевно оскъден release. Историята е доволно объркана, ама и първите две части си струва да се гледат дори и само заради анимацията и дизайните.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 1 седмица

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 седмица

Това се чака с нетърпение! Най-малкото чисто и просто визуално е на светлинни години от анимираните повърни на DC и Warner в последно време. Ще ми се да не беше CG, но пак, изглежда доста добре и се надявам да изкефи на макс.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 седмица

Мдааам, това ако не беше CGI, а изцяло рисувано на ръка щеше да изкърти рибата и плочките едновременно! Все пак ще се гледа и така де ;-).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 дни

Нинджа или робот :smug:
Че какво му е лошото на CGI, зле ли изглеждат нещата на Pixar и Тартаковски? Проблемът не е в техниката (CGI), а в дърварските анимации. Японските филмови студия работят със CGI от едно 30+ години, ама при анимирането още не са минали Toy Story. А това е някаква аномалия, след като именно японците са с най-раздвижените игри.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 дни

Няма нищо лошо само по себе си, но както и ти си написал - японските студиа просто не успяват да направят CGI героите да се движат достоверно и винаги има нещо, което леко дразни.

Ето дори ако вземем за пример някое от по-добрите CGI анимета - Knights of Sidonia, битките в космоса са чудесни, сами те кадри на космическите кораби също са добре, но като вземат да правят каквото и да е хората и усещаш леко дразнене такова. Да не говорим за лицевите анимации...
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 ден

Честно казано, в наше време дали ще е CGI или традиционна анимация, все е зле.

Пак си пуснах Акира. Всяко гледане е повод за възхита - анимациите са едновременно гладки и мащабни, с най-голям реализъм са предадени както най-малките детайли и жестове, така и изключително комплексните сцени с тълпи, битки и разрушение.

Без да имам особени пристрастия към предишни десетилетия, няма как да не отбележа, че в наши дни, този филм няма как да бъде направен. Даже чисто технически. Няма художници и аниматори, а самообслужваща се пасмина от отакута. Аниму индустрията стана поле за некадърност и фетишизъм. Като японските игри също следват блестящия пример.

Тоталната деградация не е от вчера, а от края на 90-те. Изключение бяха няколко Големи имена, но и те се оттеглиха. Миядзаки беше формулирал много правилно причината:
If you don't spend time watching real people, you can't do this, because you've never seen it. Some people spend their lives interested only in themselves. Almost all Japanese animation is produced with hardly any basis taken from observing real people... It's produced by humans who can't stand looking at other humans. And that's why the industry is full of otaku!
:smh:

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост